PCI-e 4.0 için işlemci almaya değer mi?

Arfidala

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an kullandığım CPU R5 5600G (PCI-e 3.0) ve ekran kartım RX 6700 XT (PCI-e 4.0).
Sizce performans için PCI-e 4.0 bir işlemci almam lazım mı? Gözle görülür bir artış olur mu? PCI-e 4.0 işlemci alsam ikisinin arasında ne gibi farklar olur? Şimdiden teşekkürler.

5600G 4.4 GHz overclocku bana yetiyor şimdilik. Tekli çekirdek performansı yüksek bir islemciye geçmeme çok ta gerek yoktur bence.

Hocam bu nedir? İnternette net bir şey bulamadım.
PBO = Precision Boost Overdrive, anakartın oto voltajla işlemcinin frekansını arttırması denebilir. Sıcaklık 75 üstüne çıkınca pek anlamı kalmıyor genelde.

CO = Curve Optimizer, işlemciyi aynı frekansta daha az voltajla çalıştırmak. Eğer voltajı fazla kısarsanız stabilite bozulabilir. Sıcaklığı azaltır.

PBO = Precision Boost OverDrive, anakartın oto voltajla işlemcinin frekansını arttırması denebilir. Sıcaklık 75 üstüne çıkınca pek anlamı kalmıyor genelde.

Co = curve optimizer, işlemciyi aynı frekansta daha az voltajla çalıştırmak. Eğer voltajı fazla kısarsanız stabilite bozulabilir. Sıcaklığı azaltır.

Hocam sıcaklık değerleri gayet güzel bence. Kasa'nın (MAG Forge 101m) hava akışı iyi stok fanla yükte 75'i geçmiyor. Sizce verdiğiniz ayarları yine de yapmam lazım mı?

Hocam sıcaklık değerleri gayet güzel bence. Kasa'nın (MAG Forge 101m) hava akışı iyi stok fanla yükte 75'i geçmiyor. Sizce verdiğiniz ayarları yine de yapmam lazım mı?
Sıcaklıklar güzelse performans artar ve CO sebebiyle sıcaklık biraz düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı