PCI-E kablosu nerede ve nasıl temizlenir?

coyuncu290

Decapat
Daha fazla  
Uzun süredir bir sorun yaşıyorum. Oyuna girdiğimde monitörün görüntüsü gidiyor, fanlar son hızda çalışıyor bilgisayarı kullanamıyorum görüntü ise bilgisayarı yeniden başlatmadığım sürece gelmiyor. Bazı forumlarda sorunun bu kablodan kaynaklanabileceğini okudum ve çözen kişinin dediği şey tam olarak bu "update (fix) : it was just that the GPU's PCI connector needed good cleaning" PCI connector dediği kablo tam olarak nerede ve nasıl temizleyebilirim? Açıkçası hiç yetenekli ve bilgili değilim donanımsal olarak bir şeyleri çözmek konusunda. Zor bir şey midir bu PCI kablosunu-girişini temizlemek?

@Berkay Kiraz hocam anladığınızı düşündüğüm için etiketledim başka bir konuda gördüm Iütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:
Bir fırça ile tozu alınabilir.

Uzun süredir bir sorun yaşıyorum. Oyuna girdiğimde monitörün görüntüsü gidiyor, fanlar son hızda çalışıyor bilgisayarı kullanamıyorum görüntü ise bilgisayarı yeniden başlatmadığım sürece gelmiyor. Bazı forumlarda sorunun bu kablodan kaynaklanabileceğini okudum ve çözen kişinin dediği şey tam olarak bu "Update (fix): İt was just that the GPU's PCI connector needed good cleaning" PCI connector dediği kablo tam olarak nerede ve nasıl temizleyebilirim? Açıkçası hiç yetenekli ve bilgili değilim donanımsal olarak bir şeyleri çözmek konusunda. Zor bir şey midir bu PCI kablosunu-girişini temizlemek?

@Berkay Kiraz hocam anladığınızı düşündüğüm için etiketledim başka bir konuda gördüm ıütfen yardımcı olun.

PSU watt ın yetiyor değil mi sisteme?

Ekran kartını çıkartın. Kartın anakarta bağlanan sarı bölgesi PCI Connector diye geçiyor.
1681570640342.png

Burayı temiz bir silgi yardımı ile temizleyebilirsiniz.

PSU watt ın yetiyor değil mi sisteme?
Yetiyor olması lazım hocam. Hazır sistem çünkü yetmeyecek olsa koyacaklarını sanmam.
Ekran kartını çıkartın. Kartın anakarta bağlanan sarı bölgesi PCI Connector diye geçiyor.
Eki Görüntüle 1741195

Burayı temiz bir silgi yardımı ile temizleyebilirsiniz.
Hocam ekran kartını çıkarmak için RAM vs. çıkarmakta gerekir mi? Bu işlemi yaparken sisteme bir zarar verebilir miyim çünkü gerçekten hiç yetenekli değilim söküp takma işlemlerinde. Silgi yerine bez tarzı bir şey ile silsem olmaz mı? Teşekkürler hocam şimdiden.

Hocam ekran kartını çıkarmak için RAM vs. çıkarmakta gerekir mi? Bu işlemi yaparken sisteme bir zarar verebilir miyim çünkü gerçekten hiç yetenekli değilim söküp takma işlemlerinde. Silgi yerine bez tarzı bir şey ile silsem olmaz mı? Teşekkürler hocam şimdiden.
Bilgisayarın gücünü kesin, psu'nun şalterini kapatıp veya kabloyu çıkartıp. (Ben bu işlemleri kasayı yan yatırıp yapıyorum sizde öyle yapabilirsiniz.) Ekran kartına bağlı bir kablo var ise onları çıkartın. Daha sonra kasaya ekran kartını sabitleyen vidaları sökün. En son anakartın mandalını ittirin bastırarak. Ekran kartı yukarıya çıkacaktır. İşlem bu kadar.

Yetiyor olması lazım hocam. Hazır sistem çünkü yetmeyecek olsa koyacaklarını sanmam.

Siz yine de sistem özelliklerini yazın ona göre yardımcı olur arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı