PCI Express 1.0 anakart a PCI Express 4.0 ekran kartı takılır mı?

İntel ARC

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
YOK
Anakartım MSI MS 7267 ben RX 6500XT takmak istiyorum idare etsin yeter, 5 6 ay idare edip H510 i3 10th bir sistem toplarım şu an kullandığım PSU FSP 300W PSU bir sorun yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmama ihtimali var hocam. Nvidia olsa kesin çalışırdı fakat AMD ekran kartlarında PCI 1.0'da sorun yaşandığını çok duymuştum olayın piyango tarafı var. Hem taksanız bile adam gibi kullanamayacaksınız ki darboğazdan dolayı. Neden şimdiden takıyorsunuz ki?
300W 12V kanalından veriyorsa çalıştırır kartı.

Çalışmama ihtimali var hocam. NVIDIA olsa kesin çalışırdı fakat AMD ekran kartlarında PCI 1.0'da sorun yaşandığını çok duymuştum olayın piyango tarafı var. Hem taksanız bile adam gibi kullanamayacaksınız ki darboğazdan dolayı. Neden şimdiden takıyorsunuz ki?
300W 12v kanalından veriyorsa çalıştırır kartı.

Korkum şu ya ekran kartı krizi tekrar başlarsa RX 6500XT'ler 7 bin 8 bin TL olursa ondan korkuyorum.

Korkum şu ya ekran kartı krizi tekrar başlarsa RX 6500XT'ler 7 bin 8 bin TL olursa ondan korkuyorum.
İşinizi garantiye almak istiyorsanız dolara çevirip kenarda tutabilirsiniz yada şimdi APU bir sistem alıp ekran kartını sonradan alabilirsiniz ki bununla daha fazla performans alırınız o sürede de oynarsınız.
Çip krizinde artık sorun yok hocam TR'de döviz artar ancak. Ama şunu da belirtmeliyim mi TL olarak da düşüyor kartlar. Yatırım tavsiyesi değil yani :D

İşinizi garantiye almak istiyorsanız dolara çevirip kenarda tutabilirsiniz ya da şimdi APU bir sistem alıp ekran kartını sonradan alabilirsiniz ki bununla daha fazla performans alırınız o sürede de oynarsınız.
Çip krizinde artık sorun yok hocam TR'de döviz artar ancak. Ama şunu da belirtmeliyim mi TL olarak da düşüyor kartlar. Yatırım tavsiyesi değil yani :D

Teşekkür ederim.

Anakartım MSI MS 7267 ben RX 6500XT takmak istiyorum idare etsin yeter, 5 6 ay idare edip H510 i3 10th bir sistem toplarım şu an kullandığım PSU FSP 300W PSU bir sorun yaşatır mı?
PCİ E geri dönük şekilde uyumlu, takabilirsiniz. Ama ciddi performans kayıpları yaşayacaksınız, eğer uzun süre bu sistemi kullanacak iseniz Nvidia da alabilirsiniz.

İşinizi garantiye almak istiyorsanız dolara çevirip kenarda tutabilirsiniz ya da şimdi APU bir sistem alıp ekran kartını sonradan alabilirsiniz ki bununla daha fazla performans alırınız o sürede de oynarsınız.

Peki GTX 1650 takarsam çalışır değil mi?

Peki GTX 1650 takarsam çalışır değil mi?
Taksan çalışır da takmanın anlamı yok diyorum işte 4 ay o bilgisayar kullanılmaz o işlemci ile ağlar. Senin yerinde olsam sistemimi satar APU sistem alırdım. Çoğu oyunu çok güzel çalıştırıyor. 3-4 ay sonra da ekran kartı takardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı