PCI-Express 4.0 M.2 SSD önerisi

Limitless0435

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte B550 Ds3h
İyi günler arkadaşlar, Anakartım Gigabyte B550 Ds3h, PCI-Express 4.0 M.2 SSD alacağım fakat hangisini almam gerektiğine karar veremedim sizce hangisini almalıyım?

Kingston 500GB SNV2S fiyatı uygun fakat okuma yazma hızı kc3000' e göre az kalıyor ve ne kadar kaliteli bilmiyorum ve fiyat farkı nerdeyse 2 katı kadar. Sizce Kingston 500GB SNV2S alırsam benim için yeterli olur mu? Amacım oyun oynamak.

Kingston 500GB SNV2S/500G

Kingston 512 GB KC3000

Altdaki model daha kaliteli ama sadece oyun içinse üstekini de alabilirsin veya bunu da alabilirsin illa ki pci 4.0 olması gerekmiyor.

Hocam büyük dosyalar kopyalamadığınız sürece 7000mb/s hızları son kullanıcı için gereksiz. Diyelim ki büyük dosya kopyalayacaksınız onunda okuma hızı çok hızlı bir cihazdan kopyalamanız gerekiyor. Bende B550 karta sahibim ancak kasamda PCI 3 destekli SSD var, şimdi aynısından bir tane daha alacağım. İki katına yakın fiyat farkı vermek bence gereksiz.

PCI 4.0 almayı düşünüyorum sağ ol yine de.

Bir farkını hissetmeyeceksin PCI 4.0 olması sadece isimden ibaret (NV2 için) tabii sen bilirsin. PCI 4.0 hızını alttaki SSD'den alırsın üstteki 3.0 hızında ama 4.0 görünüyor ben 980 Pro da kullandım o alttaki KC3000 de sana attığım Kioxia G2 de, oyun oynarken vs bir farkları yok büyük veriler kopyalarken var NV2 en kalitesizi kontrolcüsü vs. ama PCI 4.0

Tamam olmadı dediğiniz gibi yaparım 3.0 alırım o kadar fazla para vermeye gerek yok ama ben bu anakartı alırken ileride PCI 4.0 SSD takmak için almıştım bir yandan da sebepsiz bir şekilde kc3000 alasım var, bir tek oyunlarda yükleme ekranlarında etkisi olucak, 2-3 gün içinde karar verip ona göre ssd alıcam artık, sağolun tavisiyeleriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı