PCI-Express x4 ve x16 farkı nedir?

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Arkadaşlar ne gibi bir fark olur?
PCI Express x4'e takılıydı ekran kartı şu an çıkarıp x16 Gen 3 yuvasına taktım.
Yalnız endişelerim var.
Bir önceki ekran kartım x16 yuvasında durduğunda uzun bir beklemede ekranda çizgiler oluşuyor x4'e taktığımda düzeliyordu.
Yuva bozukluğundan kaynaklanır mı böyle bir durum?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
X4 7.88 GB/s hız sunarken, X16 31.5 GB/s hız sunuyor. Yani X16 slotu kullanılmalı.
Sorun yuvadan kaynaklanabilir tabii ki. Tekrarlarsa, görseller ile birlikte bildirin.
X4 7.88 GB/s hız sunarken, X16 31.5 GB/s hız sunuyor. Yani X16 slotu kullanılmalı.
Sorun yuvadan kaynaklanabilir tabii ki. Tekrarlarsa, görseller ile birlikte bildirin.

Çözüm
Hocam teşekkür ederim. Daha yeni görüyorum cevabınızı. Bu konu hakkında bildirim çıkmadı. Bir tuhaflık mı var diye bakınca gördüm. Teşekkürler. Hakikaten şu an daha hızlı çalışmaya başladı fps baya bi arttı gibi oyunlarda. Şu anlık bir sıkıntı görmedim x16 yuvasında. Acaba eski ekran kartımda neden yaptı bu yuva böyle bir sorun? Tuhaf bir olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı