PCIe® NVMe™ M.2 SSD Önerisi

enessahin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Linkini verdiğim dizüstü bilgisayarımın depolama teknolojisi yüklediğim resimde de göründüğü gibi. Ama gel gelelim ki 128 GB yeterli değil ve yükseltmek istiyorum almışken 1 TB düşünüyorum SSD olarak en az 512 GB acaba hangi marka hangi write/read(yazma/okuma)oranı Windows, oyun, render programları için tercih edilmeli bana yardımcı olabilir mi bilgili kişiler?

Tercihen; ileriye dönük, en az 512 GB, yüksek yazma okuma hızı.

Araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla Samsung Evo'lar çok iyi gibi, fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden ilginize teşekkürler.

ssd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirttiğiniz sistem için ileriye dönük düşünerek yüksek maliyetli bir M2 SSD yerine fiyat/performans ürün almanız daha mantıklı olacaktır. Samsung 970 evo ve pro serileri dışında Adata XPG SX8200 serisi de fiyat/performans olarak tercih edilebilir.

Belirttiğiniz sistem için ileriye dönük düşünerek yüksek maliyetli bir M2 SSD yerine fiyat/performans ürün almanız daha mantıklı olacaktır. Samsung 970 evo ve pro serileri dışında Adata XPG SX8200 serisi de fiyat/performans olarak tercih edilebilir.
M2 SSD kısmına çok yüksek hız da ileriye dönük bir ürün almak istiyorum, çünkü sata m2 kadar yüksek hız desteklemiyor. Bahsettiğiniz fiyat performans tarzı bir SSD'yi SATA kısmında ki HDD ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce de böyle daha mantıklı değil mi ?

M2 SSD kısmına çok yüksek hız da ileriye dönük bir ürün almak istiyorum, çünkü sata m2 kadar yüksek hız desteklemiyor. Bahsettiğiniz fiyat performans tarzı bir SSD'yi SATA kısmında ki HDD ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce de böyle daha mantıklı değil mi ?

M2 SSD olarak yüksek hızlı ve depolama alanı 500Gb üzeri alırsanız pek gerek yok ikinci bir ssdye. Sata olarak zaten 1TB diskiniz varmış eğer illaki bir güncelleme düşünüyorsanız sata yuvası için 2TB disk takmanız hem ucuz hem mantıklı. Çünkü m2 ssd hem işletim sistemi hem performans gerektiren işlerde kullanılacak muhtemelen. Diğer işlemleriniz için sata diski normal hdd olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani M2 ssd varken sata yuvasına ssd takmanız fazladan bütçe demek. Bütçeniz yetiyorsa onu da deneyebilirsiniz. Karar sizin.

M2 SSD olarak yüksek hızlı ve depolama alanı 500Gb üzeri alırsanız pek gerek yok ikinci bir ssdye. Sata olarak zaten 1TB diskiniz varmış eğer illaki bir güncelleme düşünüyorsanız sata yuvası için 2TB disk takmanız hem ucuz hem mantıklı. Çünkü m2 ssd hem işletim sistemi hem performans gerektiren işlerde kullanılacak muhtemelen. Diğer işlemleriniz için sata diski normal hdd olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani M2 ssd varken sata yuvasına ssd takmanız fazladan bütçe demek. Bütçeniz yetiyorsa onu da deneyebilirsiniz. Karar sizin.
Anladım hocam tam olarak ne demek istediğinizi, bu söyledikleriniz de çok mantıklı. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz, ilginiz için :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı