PC'nin arkasında sıcak hava birikiyor

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
Merhaba, PC masasının yapısından ötürü kasanın arkası kapalı ve çıkan sıcak hava rahatça tahliye edilemiyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Alan çok dar dolayısıyla yeni PC masaları için uygun alan olmuyor.
Sizin için Tinkercad'ten masanın 3D halini oluşturdum. Hangi dosya kullanılıyor bilmediğimden dolayı bütün çıktıları atayım.
Ölçüler: 1 birim yaklaşık 1Cm'dir. Neredeyse birebir ölçüdedir.

Edit: Kasa Everest Range-7. Önde bir soğuk hava için, arkada bir egzoz fan var.

PCMasasi.zip (MediaFire)
Onur PC Masası.png

Onur PC Masası2.png

Onur PC Masas3ı.png

Onur PC Masası4.png

Benim masam da böyleydi. Arkasında kapalı alan sundaydı vidalarını söküp arkasını açtım.

Arkada iz olan yerde sunta vardı

Dosya Ekleri

• 20230328_204831.jpg
    20230328_204831.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba, PC masasının yapısından ötürü kasanın arkası kapalı ve çıkan sıcak hava rahatça tahliye edilemiyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Alan çok dar dolayısıyla yeni PC masaları için uygun alan olmuyor.
Sizin için Tinkercad'ten masanın 3D halini oluşturdum. Hangi dosya kullanılıyor bilmediğimden dolayı bütün çıktıları atayım.
PCMasasi.zip (MediaFire)

Yapabileceğiniz en mantıklı şey koyduğumuz yerin arkasini kesmek onun dışında orada yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi veya yerini değiştirip masanın üstüne falan alabilirsiniz.

Edit: Kasa Everest range-7. önde bir soğuk hava için, arkada bir egzoz fan var.

PCMasasi.zip (MediaFire)

Hocam masanın altındakilerini söküp kasayı gardırop fazla büyük degilse ustune alma sansin olmaz mi çok kısıtlı alanin çünkü.

Benim 2 fikrim var, ya gidip kasanın kapağını açacaksın (o da bir yere kadar idare eder.), ya da gidip arkadaşın dediği gibi masanın arkasını kesmelisin. En doğru çözüm bence masanın arkasını bir marangozda kestirmek.

Hocam masanın altındakilerini söküp kasayı gardırop fazla büyük degilse ustune alma sansin olmaz mi çok kısıtlı alanin çünkü.
Tam anlayamadım ama gardrop çok yüksek ve üstünde eşyalar var. Sağ-sol sınırları temsilen koydum modele.
Yapabileceğiniz en mantıklı şey koyduğumuz yerin arkasini kesmek onun dışında orada yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi veya yerini değiştirip masanın üstüne falan alabilirsiniz.
Sanırım kesmekten başka bir çare yok. Üste alamam çünkü alan kısıtlı. Sırf mouse hareketi az diye klavye aşağıda. :)

Peki üstte 2 egzoz fan yuvalı bir kasa alsam faydası olur mu? Bir de aklıma kasa dışı hava akışını sağlamak amaçlı fan yerleştirme projeleri falan geliyor.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler bu arada.

Tam anlayamadım ama gardrop çok yüksek ve üstünde eşyalar var. Sağ-sol sınırları temsilen koydum modele.

Sanırım kesmekten başka bir çare yok. Üste alamam çünkü alan kısıtlı. Sırf mouse hareketi az diye klavye aşağıda. :)

Peki üstte 2 egzoz fan yuvalı bir kasa alsam faydası olur mu? Bir de aklıma kasa dışı hava akışını sağlamak amaçlı fan yerleştirme projeleri falan geliyor.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler bu arada.

Orayı açarsanız fazlasıyla yeterli gibi hocam duvarla arasında yeterli alan var gibi fan yerleştirme gerkesiz uğraş olabilir ama canınız falan sıkılıyorsa neden olmasın?
Rica ederim hocam.

Orayı açarsanız fazlasıyla yeterli gibi hocam duvarla arasında yeterli alan var gibi fan yerleştirme gerkesiz uğraş olabilir ama canınız falan sıkılıyorsa neden olmasın?
Rica ederim hocam.
Onur PC Masası6.png
Onur PC Masası7.png
Arkaya sıfır yanaştırırsam 3cmlik boşluk kalıyor. 4 cm geri çekersem 7cm boşluk olacak. Sanırım yeterli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı