PC'ye Bağlamak için TV Tavsiyesi

delibalta93

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta söylediğim gibi; PC'ye monitör yerine oyun ve film için TV alacağım, bütçem de 1000-1300 arası. Benim bulduğum şunlar var;
Bazı TV'lerde gördüğüm USB'den film izlerken görüntüde çamurlaşmalar oluyor. Bunlardan hangisinde bu sıkıntı yoktur veya tavsiye ettiğiniz başka model var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek tavsiye edeceğim bir şey değil oyunları klavye ve fare ile oynuyorsanız. Zira gecikme sizi öldürebilir. Bu yüzden almadan önce TV'nin Input Lag değerine bakın mutlaka. Ne kadar düşük, o kadar iyi.

Görüntüde çamurlaşma nedeni filmin 1080p yüksek bitrate olmaması.

Pek tavsiye edeceğim bir şey değil oyunları klavye ve fare ile oynuyorsanız. Zira gecikme sizi öldürebilir. Bu yüzden almadan önce TV'nin Input Lag değerine bakın mutlaka. Ne kadar düşük, o kadar iyi.

Görüntüde çamurlaşma nedeni filmin 1080p yüksek bitrate olmaması.
Oyunları gamepad ile oynayacağım ve filmler 1080p çözünürlükteydi, baktığımız TV LG markaydı modelini bilmiyorum aynı filmler SAMSUNG TV'de harika görüntü veriyordu bunun için hangi özelliğe bakmam lazım ?

Merhaba arkadaşlar konu kirliği olmaması için yeni konu açmadım,şuan Samsung S22B150 monitör kullanıyorum görüş açısı berbat en ufak bi açı kaymasında parlıyor,kararıyor renkleride iyi vermiyor.Monitör olarak kullanmak için 106 ekran Tv araştırıyorum kablosuz klavye-mause ile uzaktan kullanacağım arkadaşım böyle kullanıyor özellikle oyunlarda ve film izlerken çok güzel oluyor,ondan alıştım benim monitör iyice küçük ve dandik geliyor.Fiyat/penformans oranının iyi olması tercihimdir marka model olarak önerilerinizi bekliyorum.
istediğim özellikler
106 ekran
En asağı 1k fiyatı uygun fiyatlı 2k da olabilir
Görüş açısı olarak hiç şekilde sıkıntı çıkarmayacak parlama/kararma yapmayacak
Oyun oynarken ve film izlerken herhangibi sorun yaşatmayacak görüntüde dalgalanma,gecikme,bulanıklık vs
Piyasa aratırması yapmadım fiyatları bilmiyorum bi çok model var Pc ye bağlamak için hangisi uygundur bilmiyorum,çok fazla pahalı olmasın akıllı tv,3D olması şart değil ancak amacıma uyacak uygun fiyatlı akıllı tv de olur

Sistem özelikleri
AMD FX X8 8320 / ASUS M5A97 R2.0 / ASUS R9 280 DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit / 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

106 ekran 2K smart olmayan tv bakıyorum max 2000 tl ye kadar bu fiyata kadar smart olabilir ancak monitör olarak kullanacağım için şart değil önerilerinizi bekliyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı