PC'ye Ethernet İle Nasıl Wifi Bağlanır ?

swica

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar. Yeni bir PC alacam. Bizim evin modemi salonda ve ben sistemi kendi odama koymak istiyorum. İnternette çekmediğinden ve veri kaybı istemediğimden ethernet ile PC'ye bağlanmak istiyorum. Şimdi bunun için yapmam gerekenleri yazarsanız mutlu olurum. Salonda ki modem duvara bağlı. Ne yapmam gerek ?

Wi-Fi zaten kablosuz internete denir. Yalnız PC'nin ethernet ve modemin ethernet girişine ethernet kablosunu bağlarsan kablolu bir şekilde bağlanmış olur. Bunun pek bir şey değiştireceğini de düşünmüyorum eğer yine modemin Wi-Fi özelliği açık kalıp ağda trafik olacaksa yani. En mantıklı çözüm kablosuz ağa bağlanman olacaktır.

Ethernet kablosu alıp modem ile bilgisayar arasına takıyorsun. Güzel bir bağlantı istediğini belirtmişsin. Wi-Fi bu durumda güvenilir değil.
İşte kardeşim modem salonda ama benim PC benim odada olacak nasıl yapmam gerek onu soruyom.
Wi-Fi zaten kablosuz internete denir. Yalnız PC'nin ethernet ve modemin ethernet girişine ethernet kablosunu bağlarsan kablolu bir şekilde bağlanmış olur. Bunun pek bir şey değiştireceğini de düşünmüyorum eğer yine modemin Wi-Fi özelliği açık kalıp ağda trafik olacaksa yani. En mantıklı çözüm kablosuz ağa bağlanman olacaktır.
Kardeşim Wi-Fi salonda benim PC ise benim odada ve benim odada Wi-Fi iyi çekmiyor.

Modem ile bilgisayar arasındaki mesafeyi ölç, misal 10 metre ise, 10 metrelik ethernet kablosu al bir ucunu bilgisayara bir ucunu modemin lan girişine tak. Dikkat edin, kabloya takılıp, düşmeyin 😇

Ben bilgisayarı internete kablosuz bağladım ama maalesef PUBG mobilde ping oluyor. Ne yapmam lazım? Acil yardım!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı