Çözüldü PC'ye görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafa48.gg

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. PC açılıyordu temizlemek için içini açtım tek tek temizledim parçaları, tozlarini yumuşak diş fırçasıyla aldım. Tekrar takip açtığımda PC çalışıyor ama görüntü gelmiyor. No Signal diyor parçaları tek tek başka bir bilgisayarda denedim ekran kartı RAM'ler işlemci monitör çalışıyor.

Sistemim.
Ryzen 5 5500.
RX 6600.
8+8 Corsair 3000 MHz RAM.
650watt Sharkoon 80 Plus Gold.
H510i kasa.
Alienware 240Hz monitor.

Çözüm
Bende de aynı sorun var şimdi arıyordum senin konuyu gördüm bende B450M-H kullanıyorum ama 1 1.5 sene çalıştı kasa şimdi neden olsun yani statik elektrik gibi bir şey düşünüyorum yeni anakartın ile sonucunu yazarsan bende değiştirryim ona göre şimdiden teşekkürler:(

Daha geçen gün çatır çutur oynatiyordu aynı şimdi yeni anakarti bekliyorum BIOS güncellemesi yapılsın dedim 2-3 gün geç gelecek.

Bugün burası şanssızlar kulübü oldu iyice 😄

MSI anakarta geçtim B550M Pro BIOS Update yaptım sorunu çözdüm anakarttanmis sorun lanet olası Gigabyte uğraştırdi.

Bende de aynı sorun var şimdi arıyordum senin konuyu gördüm bende B450M-H kullanıyorum ama 1 1.5 sene çalıştı kasa şimdi neden olsun yani statik elektrik gibi bir şey düşünüyorum yeni anakartın ile sonucunu yazarsan bende değiştirryim ona göre şimdiden teşekkürler:(

MSI anakarta geçtim B550M Pro BIOS Update yaptım sorunu çözdüm anakarttanmis sorun lanet olası Gigabyte uğraştırdi.
Anakartın hem RAM hem de ekran kartı slotlarında kir pas, toz, kırıntı döküntü pislik tarzı bir şeyler var mı diye bakar mısınız? Anakart slotlarındaki pinler ile taktığınız parçaların pinleri arasındaki iletişimi engelleyebilecek herhângi bir şey olabilir. Geçen 2 konuda da böyle bir sıkıntı çıkmıştı temizleyince çözülmüştü.

Ayrıca evet arkadaşların dediği gibi ekran kartı PCI güç kablosunu da takıyorsunuz değil mi?

Takılı 2 tane ekstradan yedek kablosu var onlarida denedim kablodami sıkıntı var diye.

Anakartın BIOS pilini ve kasa arkasındaki tüm kablo bağlantılarını ekran kartını ve RAM'leri sök.
10 dakika bekle bu bekleme esnasında kasanın Power tuşuna belli aralıklar ile peş peşe bas bırak yap.
Sonra parçaları kabloları tak sistemi çalıştır.

Sisteme statik elektrik yüklenmiş gibi duruyor.

Anakartın hem RAM hem de ekran kartı slotlarında kir pas, toz, kırıntı döküntü pislik tarzı bir şeyler var mı diye bakar mısınız? Anakart slotlarındaki pinler ile taktığınız parçaların pinleri arasındaki iletişimi engelleyebilecek herhângi bir şey olabilie. Geçen 2 konuda da böyle bir sıkıntı çıkmıştı temizleyince çözülmüştü.

Ayrıca evet arkadaşların dediği gibi ekran kartı PCI güç kablosunu da takıyorsunuz değil mi?
Evet takıyorum ve evet ekran kartı pci slotunu ve ram slotlarini güzelce hem silgiyle sildim hemde içinde bisey kalmaması için yumuşak diş fırçasıyla temizledim

Anakartın BIOS pilini ve kasa arkasındaki tüm kablo bağlantılarını ekran kartını ve RAM'leri sök.
10 dakika bekle bu bekleme esnasında kasanın Power tuşuna belli aralıklar ile peş peşe bas bırak yap.
Sonra parçaları kabloları tak sistemi çalıştır.

Sisteme statik elektrik yüklenmiş gibi duruyor.
Hemen deneyip dönüyorum büyük ihtimalle ise yaramicak daha önce denedim biosu çıkardım 20 30 dk beklettim açma kapama yaptırdım gene olmamıştı

Selamünaleyküm arkadaşlar. PC açılıyordu temizlemek için içini açtım tek tek temizledim parçaları, tozlarini yumuşak diş fırçasıyla aldım. Tekrar takip açtığımda PC çalışıyor ama görüntü gelmiyor. No Signal diyor parçaları tek tek başka bir bilgisayarda denedim ekran kartı RAM'ler işlemci monitör çalışıyor.

Sistemim.
Ryzen 5 5500.
RX 6600.
H510i kasa.
Alienware 240Hz monitor.
Monitör - kasa arasındaki kabloları kontrol eder misiniz.
PSU'ya takılan güç kablosunu çıkarın iyice bastırarak takın tam otursun.
Başka oda ve prizde deneyin.

Geriye başka seçenek kalmamış gibi gözüküyor yazdıklarınızı bakarsak.

Yumuşak diş fırçasıyla temizledim.
Hocam o kısmı anladım zaten ama fırçanın bir parçası kopmuştur, slota bir şey düşmüştür vs. iletişimi engelleyecek fiziksel bir şey var mı diye kontrol edebilirsiniz diye dedim.

BIOS pili dışında Clear CMOS pinlerini kısa devre yapıp BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Sistemim.
Ryzen 5 5500.
RX 6600.
H510i kasa.
Alienware 240Hz monitor.

İşlemcinizin pinleri yamulmuş olmasın?

Evet takıyorum ve evet ekran kartı PCI slotunu ve RAM slotlarini güzelce hem silgiyle sildim hem de içinde bir şey kalmaması için yumuşak diş fırçasıyla temizledim.

Hemen deneyip dönüyorum büyük ihtimalle ise yaramacak daha önce denedim BIOS'u çıkardım 20 30 dk beklettim açma kapama yaptırdım gene olmamıştı.

Kasa arkasındaki kablolar takılı olarak denemişsen yine olmaz.
Kasaya elektrik sinyali hiç gitmemesi lazım.

İşlemcinizin pinleri yamulmuş olmasın?
Kontrol ettim hepsi düzgün

Kasa arkasındaki kablolar takılı olarak denemişsen yine olmaz.
Kasaya elektrik sinyali hiç gitmemesi lazım.
Şuan sökülü olarak deniyorum olursa duacıyım sana

Hocam o kısmı anladım zaten ama fırçanın bir parçası kopmuştur, slota bir şey düşmüştür vs. iletişimi engelleyecek fiziksel bir şey var mı diye kontrol edebilirsiniz diye dedim.

BIOS pili dışında Clear CMOS pinlerini kısa devre yapıp BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Işıkla içerisinde birsey varmi diye baktım suanlik temiz

Kontrol ettim hepsi düzgün.

Bende de bir kere aynısı olmuştu bir RAM'i okumuyordu ve PC sürekli resetliyordu. RAM'in pinlerini dikkatlice silgi ile sildikten ve bez ile temizledikten sonra sıkıntısız çalışmıştı. Deneyebilirsiniz sizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı