PC'ye Power kablosunu takarken sigorta atıyor

Fiechter

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Dün bir sistem aldım 650W PSU'lu, ilk aldığımda çalıştırmak için Power kablosunu bağlarken bir kıvılcım çıktı fişi daha bilgisayardaki güç girişine takarken sonrasında odamdaki şalter attı, sonrasında fiş takılıyken şalteri kaldırdım sorunsuz şekilde bilgisayarı açıp kullandım 1 gün boyunca. Uyumadan önce düğmeli prizi kapatmıştım, düğmeye daha basıyorken yine şalter attı. Daha tam olarak açmamıştım bile. Bilgisayarın Power kablosunu çıkardım sorun olmadı. Ne yapmalıyım?
Güncelleme yapayım, Power kablosu takılı değilken prizin düğmesini açtım. Sonrasına Power kablosunu bilgisayara bağladım. Sorun yaşanmadan açtım. Fakat sorun çözülmüş gibi gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı 300W laptop PSU'sunda başıma geldi. Prize taktıktan sonra bir sıkıntı olmuyor ama takarken genelde sigorta atıyor. Ben bunu yaşadığım evin eski olmasına bağladım. Ev (Lojman) 60'larda yapılmış ve sigorta olarak sadece yüksek akım (10A, 16A bile değil) sigortaları var. Kaçak akım rölesi yok, zaten tokraklama bile yok sadece sıfırlama var. Sizin evinizinde eski olabilme ihtimali yüzde kaç?

Aynısı 300W laptop PSU'sunda başıma geldi. Prize taktıktan sonra bir sıkıntı olmuyor ama takarken genelde sigorta atıyor. Ben bunu yaşadığım evin eski olmasına bağladım. Ev (Lojman) 60'larda yapılmış ve sigorta olarak sadece yüksek akım (10A, 16A bile değil) sigortaları var. Kaçak akım rölesi yok, zaten tokraklama bile yok sadece sıfırlama var. Sizin evinizinde eski olabilme ihtimali yüzde kaç?
Açıkçası evdeki elektrik sigortalarının vs. durumundan haberdar değilim, bir bilgim yok bu tarz konularda. Ama ev bayağı eski ve yenilendiğini de sanmıyorum. Ama rahatsız edici bir durum aynı firmadan aldığım başka bir kasada böyle bir sorun yaşanmamıştı. Acaba PSU fabrika çıkışından hatalı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı