PC'ye virüs bulaştı

İnflexible24

Centipat
Arkadaşlar ben bir siteden uygulama indirdim. O indikten sonra yanına dört tane daha uygulama geldi ve bunların virüs olduğuna eminim.
Dosya konumuna baktığımda dosya konumu olarak dosya gezginini gösterdiğini gördüm. Bunu nasıl silebilirim?

Avast ile önyükleme taraması yap. Yada Kaspersky'ın kendi işletim sistemi var. USB'ye yazdırıp PC'den USB'yi Boot et. Linux işletim sistemi açılır açılmaz Windows üzerinde tarama başlatır.

Şu dört uygulama geldi üstlerine tıkladığımda oyunları sitesine yönlendiriyor ama bunlar reklam değil bunlar geldikten sonra bilgisayar bayağı bir yavaşladı.
Kaspersky ve malwarebytes ile tarattım ve ikiside bir şey bulamadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,8 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:
Şu dört uygulama geldi üstlerine tıkladığımda oyunları sitesine yönlendiriyor ama bunlar reklam değil bunlar geldikten sonra bilgisayar bayağı bir yavaşladı.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ve ikisi de bir şey bulamadı.

Onlar genelde aşırı reklam yapan oyunlar. Büyük ihtimal reklam virüsü bulaşmış sana.
ADW Cleaner ile tarama yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast ile önyükleme taraması yap. Yada Kaspersky'ın kendi işletim sistemi var. USB'ye yazdırıp PC'den USB'yi Boot et. Linux işletim sistemi açılır açılmaz Windows üzerinde tarama başlatır.
Avast veri satar haberiniz olsun.

Geri
Yukarı