PC'ye walliant versions 1.0.0.1 bulaştı

Hocam local_machine var onun yanın da software falan yazmıyor en üstte belirttiğiniz current_username olarak şöyle yazıyor hkey_current_user yazıyor ve neyle silceğimi bilmiyorum.
Hocam klasörlerin üstüne tıklayın, öyle öyle bulun ve en son sağ tıklayıp silin.

kusura bakmayın hocam sizi de yordum lakin şu bahsettiğim dosyaları sileceğim değil mi?
HKEY_CLASSES_ROOT
HKEY_CURRENT_USER
HKEY_LOCAL_MACHINE
HKEY_USERS
HKEY_CURRENT_CONFIG
sizin bahsettiğiniz o dosyalar gibi gözükmüyor bunlar aynen böyle yazılmış klasörlerinin adları içlerindeyse varsayılan denen bir şey var yanların daki ok'a basınca altlarında dosyalar beliriyor birin de çok fazla dosya var diğerlerinden bir kaç tanesin de ise basınca yanlarındaki ok'a software falan çıkıyor klasör olarak sizin dediğiniz dosyalar hangi uygulamada ve bu söylediklerime yardımcı olur musunuz?

kusura bakmayın hocam sizi de yordum lakin şu bahsettiğim dosyaları sileceğim değil mi?
HKEY_CLASSES_ROOT
HKEY_CURRENT_USER
HKEY_LOCAL_MACHINE
HKEY_USERS
HKEY_CURRENT_CONFIG
sizin bahsettiğiniz o dosyalar gibi gözükmüyor bunlar aynen böyle yazılmış klasörlerinin adları içlerindeyse varsayılan denen bir şey var yanların daki ok'a basınca altlarında dosyalar beliriyor birin de çok fazla dosya var diğerlerinden bir kaç tanesin de ise basınca yanlarındaki ok'a software falan çıkıyor klasör olarak sizin dediğiniz dosyalar hangi uygulamada ve bu söylediklerime yardımcı olur musunuz?
Onlar klasör, siz alt klasörlere inip alttakileri sileceksiniz.
  • {E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
  • Walliant.
  • Hwalliant_RASAPI32.
  • walliant_RASMANCS
    .

Silinen şeyler o programın kalıntıları, sıkıntı çıkartmaz.
Kalıntıları olduğunun farkındayım, doğru bir yöntem değil yine de. AV'nin temizleme işlemini aksatma ihtimali var. Taramadan sonra silinmediğini görürse kendisi silebilir.

Trojandan dolayı yüklenmiyor galiba.
Emsisoft Emergency Kit veya DrWeb CureIt deneyebilirsiniz MBAM yerine, ikincisinin engellenme ihtimali pek yok. Yine işe yaramazsa Kaspersky Rescue Disk kullanın.

Onlar klasör, siz alt klasörlere inip alttakileri sileceksiniz.
  • {E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
  • Walliant.
  • Hwalliant_rasapı32.
  • Walliant_rasmancs

Hocam senin dediğin bu dosyalar benim dediğim dosyaların altların da yok.

Kalıntıları olduğunun farkındayım, doğru bir yöntem değil yine de. Av'nin temizleme işlemini aksatma ihtimali var. Taramadan sonra silinmediğini görürse kendisi silebilir.

Emsisoft emergency kit veya drweb cureıt deneyebilirsiniz MBAM yerine, ikincisinin engellenme ihtimali pek yok. Yine işe yaramazsa Kaspersky Rescue Disk kullanın.

Kaspersky için param yok hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam senin dediğin bu dosyalar benim dediğim dosyaların altların da yok
Direk altında olmayacak. Mesela: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASMANCS. için HKEY_LOCAL_MACHINE'ye 2 kere tıklayacaksınız, sonra Sofware'ye aynısını yapacaksınız sonra WoW6432 için aynısını, böyle böyle walliant_RASMANCS'yi bulacaksınız ve sileceksiniz.

Direk altında olmayacak. Mesela: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASMANCS. için hkey_local_machıne'ye 2 kere tıklayacaksınız, sonra Sofware'ye aynısını yapacaksınız sonra WoW6432 için aynısını, böyle böyle walliant_rasmancs'yi bulacaksınız ve sileceksiniz.

WoW6432'den sonra neye 2 kere tıklayacağım.

@gizli2432123 Kaspersky Rescue Disk ücretli değil, ISO dosyasını flash belleğe yazdırıp sisteminizi onun üzerinden başlatıyorsunuz. Siz ilk önce saydığım iki programı yüklemeyi deneyin.

Tamam bakayım bir dediğiniz 2 uygulamaya.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı