PC'yi ısıtarak hızlandırmak

Kartex

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar, benim gürültüden yana problemim yok. Zaten hep kulaklık kullanırım ve kulaklık fan sesinin bana gelmesini rahat bir şekilde engelliyor. (fan hızını %100 yaparak denedim.)
Sizin bana önerebileceğiniz PC'yi ısıtarak hızlandıran yöntem/program herhangi bir şey var mı?
Laptopum cidden kötü fakat hiç ısınmıyor.

Isitarak hizlandirma yontemi ise overclock. Yapalim yav.

Isı sirkülasyonu çok iyi. Lanet olası PC ısınmıyor ama yavaş işte sorunum bu.

Tamamdır Fan hızı %100 de sabit kalsın olarak ayarlıyorum şimdi.

Hocam pcleri takas edebiliriz bende böyle şömine gibi ısının Samsung bilgisayar var neredeyse biraz para eklersiniz takas ederiz özellikleri süper.

Aga hızlansın bana yeter isinacaksa isinsin.
Bak mesela şu an Windows açılmıyor.
Gece hata denetimi + disk birleştirme açık birakip yatmistim.
Sabah kalktim siyah ekran kendini resetliyip duruyor.

Yaşınızı merak ediyorum büyük ihtimalle bayağı küçüksünüz ki söylenenleri anlamıyorsunuz hala kafanızdaki şeyle ilerliyorsunuz bu tür düşünceye sahipseniz neden gereksizce insanların zamanını harcıyorsunuz çok boş bir konu 3 yaşındaki çocuk bile bu sorunun cevabını biliyor.

Yaşınızı merak ediyorum büyük ihtimalle bayağı küçüksünüz ki söylenenleri anlamıyorsunuz hala kafanızdaki şeyle ilerliyorsunuz bu tür düşünceye sahipseniz neden gereksizce insanların zamanını harcıyorsunuz çok boş bir konu 3 yaşındaki çocuk bile bu sorunun cevabını biliyor.

Ne alaka şimdi?
Ben diyorum ki PC soğuk ama yavaş.
Ben hızlı olmasını istiyorum.
Isinacaksada ısınsın.
Tâbii sende vasıfsız yaş ile insan sınıflandıran biri olduğun için anlama kıtlığı çekmen normal.
4 GB RAM 1600 MHz Samsung RAM DDR3.
İntal HD APU sistem.
Celeron 1.10 GHz 2 çekirdek.
Cdroım okuyucusu vs 60 Hz monitör.

Hocam benim ki daha iyi buna göre.
2 GB RAM daha takarım daha iyi :D

Hocam kullanmadan önce bir 20 dk açık bırakın. Anti-friz bakımını yapın.(don atmışsa altında ateş yakabilirsiniz) arada bir ara gaz çekin hemen ısınır. Çok çabuk ısınmasını istiyorsan 4. viteste kalkış yapmaya çalış.

Hocam fanı %100 yapmanıza gerek yok, otomatik ayarında kalsın ısınırsa kendini kullanır. Fanın ömrünü kısaltırsınız %100 yaparak, gerek yok.

Şaka yapıyorum zaten.
Soğuk olması daha iyi deyip durdunuz da :D
Hocam kullanmadan önce bir 20 dk açık bırakın. Anti-friz bakımını yapın.(don atmışsa altında ateş yakabilirsiniz) arada bir ara gaz çekin hemen ısınır. Çok çabuk ısınmasını istiyorsan 4. viteste kalkış yapmaya çalış.

:D hocam ama boyle olmaz ki yani benim derdimi bilen yok hü. :D

Beni yanlış anladınız. PC nedensız şekilde ısınmıyor ısınma sıfır fan hızı yüzde 5'lerde gezıyor 0'a sabıtledıgımde sıcaklık 47C'yı gecmıyor cıldırmak uzereyım ısınarak hızlansın yeter kı yavas olmasın yardım edın.
Hocam, bilgisayarın sensörleri bozulmuş olabilir. Elinizle dokunduğunuzda yüksek sıcaklık hissediyor musunuz?

Özellikleri yaz değişelim :D.
Elimde kendi yaptığım laptop soğutucu da var 2 fanlı. Isinan yerlere koyuyorum.
34C laptop keyfi :D.

Şaka yapıyorum zaten.
Soğuk olması daha iyi deyip durdunuz da :D

:D hocam ama boyle olmaz ki yani benim derdimi bilen yok hü. :D

Ya anlatmak istediği overclok yapma galiba zaten PC soğuk diyor overclock yapınca da ısınırsa ısınınsın diyor herhalde değil mi?

Geri
Yukarı