PC'yi kapatmaya çalışınca yeniden açılıyor

LastCastle29

Centipat
Kullandığımız eski programlarla uyumluluğu nedeniyle XP işletim sistemi kurulu olan bir masaüstü bilgisayarımız var. Daha önceden böyle bir problem olmamakla birlikte artık bilgisayarı başlat menüsünden kapattığımızda yeniden tekrar açılıyor. Düğmeden kapatmıyoruz bilgisayarı o yüzden tuşa atanan ayarlarla ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum zaten XP de bu seçenek var mı bulamadım bilmiyorum. Problemin neden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım. Programlar dolayısıyla format ta atamıyoruz. Donanımsal olduğunu düşünüyorum fakat daha önce bu problemi yaşayan veya bununla ilgilidir diye bir görüşünüz varsa cevabınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat menüsünden yada alt+f4 deyip kapatılıyor dedikten sonra muhtemelen siyah ekran olup geri açılıyorsa disk yönetimi kısmından yada bi program aracılığıyla sistem diski dinamik diskte döndürülmüş olması lazım. Normalde mrb formatında olmalıdır. Aynı hatayı bende yaşadım mâlesef. Dinamik diske dönüştürmüştüm meraktan. Yeniden yedek alıp format atmaktan başka başka yolu yok. Disk yönetimine girip olmadı kontrol et. Normalde diskin koyu mavi olmalıdır. Bİrincil Disk şeklinde. Değilse eğer format atarsın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı