Çözüldü PC'yi kasadaki açma kapama tuşu ile kapatmanın zararı var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Isakq

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX 3060 12GB / İ5 12400 / Anakart Adı MSI Pro H610M-E DDR4 (MS-7D48) / KINGSTON SNV2S1000G SSD / 16GB RAM.
Merhaba arkadaşlar, normalde bilgisayarı Windows'tan normal bir şekilde kapatırım, fakat bugün PC kasası açıkken bezle temizlemeye çalışıyordum. O sırada elim yanlışlıkla açma kapama tuşuna değdi ve Windows normal kapanıyor ekranı vererek kapandı. Sorum şu ki, bu zararlı mıdır? Not: Windows 11 kullanıyorum.

Çözüm
Hayır zararlı değildir. Siz Windows üzerinden kapattığınızda da anakarta aynı komutu veriyor, tuşa bastığınızda da. İçiniz rahat olsun. PSU şalterinden kapatmayın yeterli. :D
Hocam eski bilgisayarım arkamda duruyor. Açma kapama tuşu bozuk olduğu için kabloyla dışarı tuş çektim C4 gibi duruyor kasa. Bu kasayla 10 yıla yakındır bunu yapıyorum yeni sistemde de yapıyorum. Sorun olsaydı ilk ben yaşardım.

Hayır zararlı değildir. Siz Windows üzerinden kapattığınızda da anakarta aynı komutu veriyor, tuşa bastığınızda da. İçiniz rahat olsun. PSU şalterinden kapatmayın yeterli. :D

Çözüm
Merhaba arkadaşlar, normalde bilgisayarı Windows'tan normal bir şekilde kapatırım, fakat bugün PC kasası açıkken bezle temizlemeye çalışıyordum. O sırada elim yanlışlıkla açma kapama tuşuna değdi ve Windows normal kapanıyor ekranı vererek kapandı. Sorum şu ki, bu zararlı mıdır? Not: Windows 11 kullanıyorum.
Tuşa uzun basarak kapatmadığın sürece sorun olmaz.

Geri
Yukarı