"Pdm: Trojan. Win32.generic" nedir?

Yanlış bilgi
Tekrar Merhaba,

Sunucudan gelse exe dosyası olarak yerleşmezdi. Oyun tahminimce internet kontrolü gerektiriyordu, bu internet kontrolünü baska bir sunucuya yönlendiriyor sanırım. Büyük olasılıkla botnet olarak kullanılıyordur bilgisayarınız, cracklerin içerisine sıklıkla eklenir. Bunu yakalamanız kolay degil, wireshark veya glasswire'dan tespit edebilirsiniz sadece. Daha kolay bir yolu var mı derseniz, baska bir yazilim içerisine yayılmış olabilir sadece temiz kurulum sizi kurtaracaktır.

Tekrar merhaba,

Sunucudan gelse exe dosyası olarak yerleşmezdi. Oyun tahminimce internet kontrolü gerektiriyordu, bu internet kontrolünü baska bir sunucuya yönlendiriyor sanırım. Büyük olasılıkla botnet olarak kullanılıyordur bilgisayarınız, cracklerin içerisine sıklıkla eklenir. Bunu yakalamanız kolay degil, Wireshark veya GlassWire'dan tespit edebilirsiniz sadece. Daha kolay bir yolu var mı derseniz, baska bir yazilim içerisine yayılmış olabilir sadece temiz kurulum sizi kurtaracaktır.

Virüslü olan oyunu sildim ve tarama yaptım kurtulmuş muyumdur?
Tekrar merhaba,

Sunucudan gelse exe dosyası olarak yerleşmezdi. Oyun tahminimce internet kontrolü gerektiriyordu, bu internet kontrolünü baska bir sunucuya yönlendiriyor sanırım. Büyük olasılıkla botnet olarak kullanılıyordur bilgisayarınız, cracklerin içerisine sıklıkla eklenir. Bunu yakalamanız kolay degil, Wireshark veya GlassWire'dan tespit edebilirsiniz sadece. Daha kolay bir yolu var mı derseniz, baska bir yazilim içerisine yayılmış olabilir sadece temiz kurulum sizi kurtaracaktır.

Bakın baştan anlatayım ben yıllardır bu cracki kullanıyorum ve bir sıkıntı çıkmıyordu şu an bilgisayarı açtığımda geldi proxy_sadan ve başka oyun dosyalaruda varda ama virüslü gözüküyor idi ama virüs adı yazmıyordu sadece dosya konumu yazıyordu ben dosya konumundaki her şeyi sildim oyun MTA.

Son düzenleme:
Virüslü olan oyunu sildim ve tarama yaptım kurtulmuş muyumdur?

Bakın baştan anlatayım ben yıllardır bu cracki kullanıyorum ve bir sıkıntı çıkmıyordu şu an bilgisayarı açtığımda geldi proxy_sadan ve başka oyun dosyalaruda varda ama virüslü gözüküyor idi ama virüs adı yazmıyordu sadece dosya konumu yazıyordu ben dosya konumundaki her şeyi sildim oyun MTA.
Merhaba,

Büyük olasılıkla exe dosyası çalıştığında ters yönlü bağlantı olusuyordur. İnternet IPniz statik değilse sizin için ilave bir risk oluşmayacağını düşünüyorum. Zaman zaman bilgisayarinizda ya da internette yavaşlama hissedersiniz gorev yöneticisinden ağ kısmında ani yükselmelerin olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı