PDR mi psikoloji mi?

Lesath16

Centipat
Daha fazla  
Merhaba lise son sınıf öğrencisiyim ve üniversite sınavına daha çok çalışmak için açıga geçtim, TYT netim 65-70

AYT netim 30.

AYT matematikten en fazla 5-6 net yapıyorum ve anladığım konuyu da çözemiyorum.

Sizce iyi bir üniversitede pdr okumak mı yoksa ortalama bir üniversitede psikoloji okumak mı?

Kafamda en son Bülent ecevit üniversitesi vardı psikoloji için fakat pişman olacağım bir hareket yapmak istemiyorum.

Devlete atanmayı düşünüyorsan üniversitenin hiçbir önemi yok sonuç olarak diplomayı alman önemli. Çok etkilenen ve psikolojik olarak güç değilsen PDR oku ama benim bünyem sağlam insanlara psikolojik destek verebileceğim diyorsan psikoloji oku.

Devlete atanmayı düşünüyorsan üniversitenin hiçbir önemi yok sonuç olarak diplomayı alman önemli. Çok etkilenen ve psikolojik olarak güç değilsen PDR oku ama benim bünyem sağlam insanlara psikolojik destek verebileceğim diyorsan psikoloji oku.
Özel sektörde psikoloji rekabeti zaten çok fazla, devlete atanırım diye düşünüyorum. Evet mental açıdan dışarıdan fazla etkilenen biri değilim.

Pdr okumak daha mantıklı duruyor iki seçenek içinde.

Bir de illa psikoloji okumak isterseniz yakında AÖF de psikoloji bölümleri açılacağı söylentileri vardı. Son durumu bilmiyorum eğer varsa çift bölüm aynı anda okursunuz.

Merhaba lise son sınıf öğrencisiyim ve üniversite sınavına daha çok çalışmak için açıga geçtim, TYT netim 65-70

AYT netim 30.

Sizce iyi bir üniversitede pdr okumak mı yoksa ortalama bir üniversitede psikoloji okumak mı?

Kafamda en son Bülent ecevit üniversitesi vardı psikoloji için fakat pişman olacağım bir hareket yapmak istemiyorum.

İkisi de boş

Pdr okumak daha mantıklı duruyor iki seçenek içinde.

Bir de illa psikoloji okumak isterseniz yakında AÖF de psikoloji bölümleri açılacağı söylentileri vardı. Son durumu bilmiyorum eğer varsa çift bölüm aynı anda okursunuz.
AÖF psikoloji bölümü kapatıldı.

Bu matematikle atanamazsın haberin olsun yani kesinlikle atanman çok çok ütopik olur. Matematik çalışacağım KPSS yapacağım diyorsan yolun açık olsun.
Tyt matematik yapabiliyorum ayt yapamıyorum, KPSS zaten tyt matematik konularını içeriyor.

AYT netim 30.

Kesinlikle psikoloji. Psikologlar ruh sağlığı uzmanlarıdır, PDR'ciler ise rehber öğretmenleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı