Peak resmen satıldı

Adam niye Türkleri çalıştırsın? 2-3 ay çalıştırır tüm kodları almak için sonra yallah.
Ne saçma bir yorum bu. Ne yani! Türkler mühendisler Apple'da Microsoft'da 1 ay çalıştırılıp atılıyor mu? Birazcık potansiyelinizin farkına varın. Ayrıca şu seküler ağları da bu şekilde tanımlamayın. Peak bugün Zynga tarafından satın alınmışsa bunu sağlayan çalışanlarıdır. Söylediğinize bakınca sizin için üzülüyorum.

1.8 milyar dolara niye sattılar diye adamlara kızıyorlar siz ciddi olamazsınız size o teklif gelse düşünmeden...

Ne saçma bir yorum bu. Ne yani! Türkler mühendisler Apple'da Microsoft'da 1 ay çalıştırılıp atılıyor mu? Birazcık potansiyelinizin farkına varın. Ayrıca şu seküler ağları da bu şekilde tanımlamayın. Peak bugün Zynga tarafından satın alınmışsa bunu sağlayan çalışanlarıdır. Söylediğinize bakınca sizin için üzülüyorum.
İntel Nviada Apple gibi şirketlerde çalışmaya hak kazanan Türklerin durumu ayrı Peak şirketinin durumu ayrı. Crytek'i düşünün adamlar satın aldıktan sonra Türkleri tam anlamıyla yok etti.

İntel Nviada Apple gibi şirketlerde çalışmaya hak kazanan Türklerin durumu ayrı Peak şirketinin durumu ayrı. Crytek'i düşünün adamlar satın aldıktan sonra Türkleri tam anlamıyla yok etti.
Tam anlamıyla palavra. Kimi nereye yok ediyor? Adamı işten çıkarırlar aynı adam 2 gün sonra gidip aynı konumda iş bulur. Oyun ağları bu şekilde işlemiyor. Zynga Peak'ı çatısının altına alarak Peak'ı yok etmedi. Peak birim olarak artık iş ortağı ama benlikleri blurlandı gibi bir şey. Zynga gibi şirketler iş ortağı ararlar ve binlerce iş ortakları vardır. Emin olun ki kimse "Peak" adını almak, oyunların gelirlerini almak ve çalışanları dağıtmak için 1.8 Milyar $ para çıkarmaz elinden.

Tabi canım, zaten Zynga Tosun'du o şirketin adı.
Zynga ve Peak benzer platformlarda işler yapıyor işleri daha iyi yapacak stanford bitirmiş mühendis çalışanları almak varken niye boğaziçini alsın niye Türk alsın? Ugandadan çok iyi bir şirket aldın ve ülkende daha iyi yazılımcılar var niye ugandalı mühendisleri kullanasın?
Tam anlamıyla palavra. Kimi nereye yok ediyor? Adamı işten çıkarırlar aynı adam 2 gün sonra gidip aynı konumda iş bulur. Oyun ağları bu şekilde işlemiyor. Zynga Peak'ı çatısının altına alarak Peak'ı yok etmedi. Peak birim olarak artık iş ortağı ama benlikleri blurlandı gibi bir şey. Zynga gibi şirketler iş ortağı ararlar ve binlerce iş ortakları vardır. Emin olun ki kimse "Peak" adını almak, oyunların gelirlerini almak ve çalışanları dağıtmak için 1.8 Milyar $ para çıkarmaz elinden.
Adamda çok iyi bir ingilizce yoksa aynı konumda iş bulamaz işte bundan bahsediyorum.

Son düzenleme:
Zynga ve Peak benzer platformlarda işler yapıyor işleri daha iyi yapacak stanford bitirmiş mühendis çalışanları almak varken niye boğaziçini alsın niye Türk alsın? Ugandadan çok iyi bir şirket aldın ve ülkende daha iyi yazılımcılar var niye ugandalı mühendisleri kullanasın?

Adamda çok iyi bir ingilizce yoksa aynı konumda iş bulamaz işte bundan bahsediyorum.
Peak 1.8 Milyar $ satılmış bir şirket. 1000 çalışanı olduğunu varsayalım; maksimum kaç çalışanının ingilizcesi yoktur? Ben cevap vereyim mi? 0.

Adam niye Türkleri çalıştırsın? 2-3 ay çalıştırır tüm kodları almak için sonra yallah.
1.8 milyar dolar eden bir şirketi oraya getiren orada çalışan mühendisler değil mi? Niye durduk yere çıkarasın ki? Üstüne üstlük tecrübeliler ve işi de biliyorlar. Yeni eleman önce orada işlerin nasıl yürüdüğünü ve yapılan işlerin altyapısını öğrenecek.

Arkadaşlar boşu keselim elinize yaklaşık 2 milyar dolar geçecek bu parayı ömrünüzü bırakın çocugunuz torunlarının torunlarının torunları bile kullanır hayatınız boyunca bir daha çalışmayacaksınız öyle de düşünebilirsiniz.
Peak'in tek hissedari kurucusu sidar sahin olmadigina gore belki multi milyon dolar eline geçer.

Zynga ve Peak Games satış anlaşması sonucunda, Peak Games’in yönetim kadrosu değişmeyecek. Ayrıca şirketin merkezi İstanbul’da bulunmaya devam edecek. İnönü, "1,8 milyar dolarlık bu anlaşma ile Peak faaliyetlerine Zynga ile beraber devam ediyor olacak” sözleriyle aslında şirketin eski yapısını ve kültürünü koruyacağını da doğrulamış oluyor.

Sözlerine anlaşmanın önemini vurgulayarak devam eden İnönü, “Bu anlaşma sadece Türk teknoloji tarihinin değil aynı zamanda Türkiye tarihinin en büyük anlaşmalarından biri oldu. "Kurucumuz ve CEO'muz Sidar Şahin önderliğinde İstanbul’daki ofisimizden operasyonlarımıza ve faaliyetlerimize devam ediyor olacağız. Operasyonlarımız yine Peak markası altında devam edecek" açıklamasında bulundu.
Kaynak: webtekno

Geri
Yukarı