Peak resmen satıldı

Kaynak: webtekno
Ben de bunu atacaktım tam.
Arkadaşlar, bu gibi şirketleri global şirketlerin satın alması, hele böyle bir meblaya satın alması iyi bir şey. Hem büyük ve global şirketin himayesi altına giriyor hem de ülkeye milyar dolarlar sokuyorsun. Anlaşma ilkeleri iyiyse ekip de bozulmuyor. Daha ne olsun?

Türkiye'de çoğu şirketin de satılma sebebi de bu diyebiliriz. Ülkemizde global şirket olmadığından dolayı durumlar böyle, tabi devlet satınca gelen paranın savunma dışında iyi bir yere gittiği söylenemez ama konumuz bu değil, orayı karıştırmayın :)

Arkadaşlar, bu gibi şirketleri global şirketlerin satın alması, hele böyle bir meblağa satın alması iyi bir şey. Hem büyük ve global şirketin himayesi altına giriyor hem de ülkeye milyar dolarlar sokuyorsun. Anlaşma ilkeleri iyiyse ekip de bozulmuyor. Daha ne olsun?

Türkiye'de çoğu şirketin de satılma sebebi de bu diyebiliriz. Ülkemizde global şirket olmadığından dolayı durumlar böyle, tabi devlet satınca gelen paranın savunma dışında iyi bir yere gittiği söylenemez ama konumuz bu değil, orayı karıştırmayın :)
Vergi vermeye de devam edecekmiş devlete.

Arkadaşlar, bu gibi şirketleri global şirketlerin satın alması, hele böyle bir meblaya satın alması iyi bir şey. Hem büyük ve global şirketin himayesi altına giriyor hem de ülkeye milyar dolarlar sokuyorsun. Anlaşma ilkeleri iyiyse ekip de bozulmuyor. Daha ne olsun?

Ama her zaman önümüze iyi niyetli alıcılar karşımıza çıkmıyor maalesef. Mesela crytek, crysis, warface gibi oyunlar satıldıktan sonra Türkiye, Türkçe, Türklük vb. her şeyi oyunlardan kaldırmışlardı diye biliyorum.

Ama her zaman önümüze iyi niyetli alıcılar karşımıza çıkmıyor maalesef. Mesela crytek, crysis, warface gibi oyunlar satıldıktan sonra Türkiye, Türkçe, Türklük vb. her şeyi oyunlardan kaldırmışlardı diye biliyorum.
O satılan şirketin bileceği iş. Parayla gözün dönüp o anı düşünüyorsan, şirket seni alıp yok eder köşeye atar. Mesela EA. Batırdığı onlarca mükemmel şirket var.

Peak için böyle bir durumun geçerli olmadığı resmi olarak belirtildi. Zynga da cani bir şirket değil ve farklı ülkelerde halihazırda onlarda alt şirketi ile yerel çalışanları var diye biliyorum. Varsa yanlışım düzeltin

Adam niye Türkleri çalıştırsın? 2-3 ay çalıştırır tüm kodları almak için sonra yallah.
Çalıştırmayacağı adamlar için niçin 2 milyar dolar harcasın ki.
Hem aynı bunun gibi Masomo Games'de satılmıştı Miniclip'e. Masomoda hiçbir şey değişmedi. Yani Türkler çıkarılmadı hem yine aynı patron yönetiyor şirketi.(müdür gibi)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı