Ped neden utanılacak bir şeymiş gibi gösteriliyor?

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğim kadarıyla regl kadınların vücutlarının biyolojik döngüsü sonucunda yaşanılan bir olay ve ped denilen hijyenik eşya gerekli oluyor. Ama bazı marketlerde "lütfen siyah poşete koyunuz" yazıyorlar. Geçmişte karantina zamanı hükümet tarafından satışı belli bir süre yasaklanmıştı. Bu döngü zorunlu diye biliyorum. Yani belli aralıklarla tekrar eden bir şey. Zorunluysa neden utanılacak bir şey gibi siyah poşete konulması isteniliyor ve zorunlu bir şeyse neden hükümet tarafından satışı karantina dönemi belli bir süre için durduruluyor?

O da bir şey mi? İlk âdet görüldüğünde tokat atılan kız çocuklar bile var.

Kadına dair her şey kısıtlanıyor.

Bildiğim kadarıyla regl kadınların vücutlarının biyolojik döngüsü sonucunda yaşanılan bir olay ve ped denilen hijyenik eşya gerekli oluyor. Ama bazı marketlerde "lütfen siyah poşete koyunuz" yazıyorlar. Geçmişte karantina zamanı hükümet tarafından satışı belli bir süre yasaklanmıştı. Bu niye zorunlu diye biliyorum. Yani belli aralıklarla tekrar eden bir şey. Zorunluysa neden utanılacak bir şey gibi siyah poşete konulması isteniliyor ve zorunlu bir şeyse neden hükümet tarafından satışı karantina dönemi belli bir süre için durduruluyor?

Cahillikten başka hiçbir şey değil. Bir erkek olarak söylüyorum, bizler sünnet olunca toplumumuzda ahamlı şahamlı düğünler yapılıyor. Ped'den niye utanılsın? Güneydoğuda ilk adette yüze tokat vuruluyor gibi bir örf olduğunu duymuştum. Her şeyin başı eğitim.

O da bir şey mi? İlk âdet görüldüğünde tokat atılan kız çocuklar bile var.

Ah be hocam tam örnek verecektim. Siz yazdınız :D.İkimiz birden yazmış olalım.
Orta Doğu ve Arap kültüründen dolayı.

Ah be hocam, çok haklısınız. Avrupa'da daha kabililer varken, Türkleri kadın hükümdarlar yönetilebiliyordu. Neden bulaştık biz bu Araplara?

Ah be hocam tam örnek verecektim. Siz yazdınız :D.İkimiz birden yazmış olalım.

Ah be hocam, çok haklısınız. Avrupa'da daha kabililer varken, Türkleri kadın hükümdarlar yönetilebiliyordu. Neden bulaştık biz bu Araplara?
Araplara Avrupalılar da bulaştı. Ama bizim gibi kültürlerinden ve doğrudan vazgeçmediler. Kendilerini teslim etmediler. Sömürüp geçtiler. Biz çok yanlış yaptık çoook.

Geri
Yukarı