Ped neden utanılacak bir şeymiş gibi gösteriliyor?

Araplara Avrupalılar da bulaştı. Ama bizim gibi kültürlerinden ve doğrudan vazgeçmediler. Kendilerini teslim etmediler. Sömürüp geçtiler. Biz çok yanlış yaptık çoook.
Araplara ne zaman Avrupalılar bulaştı? Aksine her zaman düşman olmuşlardır,İslam dünyasına yapılan 8 sefer var.İlk başta Türklerle Araplarda kavgalıydı,Hazarların Araplarla yaptığı Belencer Muhabaresi örnek gösterilebilir.Karahanlılar döneminde yakın ilişkiler kuruldu diye bu noktadayız.

Cinsellik hakkında eğitim verilmemiş insanlar olur gibi:
Sanırsın regl olmak dünyanın en komik şeyi. Halbuki kadınların sağlığının yerinde olduğunu gösteren ve kadınlar için önemli olan bir döngü. Sanıyorum ki Orta doğu ve arap kültüründen gelme bu huylar.

İspanya'nın tamamını fethedip İtalya ve Fransa'ya yürümeye çalıştılar.
Öncelikle İspaya'nın tamamı değil,İber yarımadasının tamamı.Onun dışında bir kültürel etkileşim olması için uzun süreli savaşlar dizisi olması lazım.

Öncelikle İspaya'nın tamamı değil,İber yarımadasının tamamı.Onun dışında bir kültürel etkileşim olması için uzun süreli savaşlar dizisi olması lazım.
İberya'da zaten uzun yıllar kaldı Araplar. Hadi diyelim İberya'dan atıldılar. İspanya ve Fransa Fas'ı, İtalya Libya'yı, İngilizler ve Fransızlar da Arap coğrafyasında uzun yıllar sömürge politikası sergiledi. Gayet yeterli bir süre.

Ah be hocam, çok haklısınız. Avrupa'da daha kabililer varken, Türkleri kadın hükümdarlar yönetilebiliyordu. Neden bulaştık biz bu Araplara?
Din meselelerinden dolayı Arap kültürünü benimsedik.
Halifelik bizde kalsın, imparatorluğun ömrü din ve cihat anlayışı ile uzasın ayağına yanlış bir seçim yaptık ancak Arap kültürüne ne zaman benimsediğimizden emin değilim.

Aynı dünyada yaşadığımıza emin miyiz? Benim bildiğim kadınlar bunu gurur duyucu bir şey olarak bağıra bağıra söylüyor. Utanan görmedim.

Geri
Yukarı