Pegasus casus yazılımı hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Mükemmel bir olay, tıklamasız hackleme işlemi çok ciddi bir iş. Sadece numaranızın bilinmesi yeterli. Ayrıca gerçekten çok tehlikeli bir durum, siber güvenlik geleceğin en gözde işi olacak bu alenen ortada.

İnternete bağlı olan her cihaz her an risk halindedir, lütfen önlemlerinizi alın.
Doğru da numaramı neredeyse hiçbir yere kaydetmiyorum ki, veritabanlarında yok yani. Bu numaramı vermemek için Migros'tan kart bile çıkarmadım düşün, indirimli ürünlere bir süre ağlayarak baktım kasada. :D Verdiğim tüm numaralar annemin numarası, onun da telefonu internete tamamen kapalı. Casus yazılım için mesaj ona gelse de boşuna kürek çekmiş olurlar çünkü annem hâlâ ev telefonu kullanıyor beni ararken. :D

Son düzenleme:
Bu düşüncenin artık yok olması gerek. Kalemiyle not alıyorum dediğinize göre zannediyorum Note'ya da benzeri bir telefonunuz var. İnternete bağlı olan her cihaz her an risk halindedir, lütfen önlemlerinizi alın. Düne kadar WhatsApp'ı da bilmiyorduk nasıl sızıldığını unutmayın.

Öyle herkesin elini kolunu sallayarak elde edeceği bir virüs değil Truva atı gibi. Bence pek korkmamıza gerek yok ama başkalarının eline geçerse o zaman yandık.

Öyle herkesin elini kolunu sallayarak elde edeceği bir virüs değil Truva atı gibi. Bence pek korkmamıza gerek yok ama başkalarının eline geçerse o zaman yandık.
Hocam bana göre illaki geçer. Bir şeyin online ortamda sızdırılınamaması imkansız bana göre

Evet ama Apple ve güvenlik firmaları mutlaka buna karşı bir önlem alabilirler bence. Ayrıca bu yazılım güvenlik duvarlarına da mı yakalanmıyor acaba(büyük ihtimal öyle)

Yazılımsal açıklardan bulaştığı için yakalanmıyor ne kadar kapatılsa da hep farklı bir açıkla karşımıza çıkıyor.

Düşüncem yok.

Yıllardır biliyorduk varlığını, medya yeni ayıktı sadece.

Bu kategoride yıllar önce güvenlik açıklarının farkında olan biri olarak, zararlı yazılımların bulaşması için tıklamanız veya bir şey indirmeniz gerekmiyor diye defalarca kez anlattık. Neredeyse her konuda. Bilmediğimiz şeyi söylemeyiz, yarım bilgi güvenlikten eder :)

Bu olay da şimdi tuzu biberi oldu. Sırf bu tarz mevzuları anlatıyoruz fakat kimse dinlemediğinden ötürü kategoriyi bıraktım, daha spesifik işlerle uğraşıyorum. Aklınızın duracağı şeyler var, yeter ki görmesini bilin.

Geri
Yukarı