Pegatron IPMIP H55 BIOS Güncelleme

Murat beyin uzun uğraçları sonucunda bilgisayarın BİOS güncellemesi yapılmıştır teşekkür ederim abi emeğine sağlık @Murat5038

@Murat5038 Merhaba murat bey dün söylediğiniz gibi pc'ye format atmadan önce BİOS'dan AHCI mode alarak format attım.. Yanlız 2 adet HDD vardı 1 tanesi görmedi eski olduğu için çıkardım onu.. Şu an bağlı olan HDD'yi anakart üzerindeki ''0'' SATA girişine taktım 6 adet port vardı 0,1,2,3,4,5,6 diye ben 0'a taktım pc şu an AHCI mode'da çalışıyor.

IPMIP_H55_0209.rar - Google Drive
Bunu deneyebilirsin ama risk sana ait uyumluluk konusunda sıkıntı çıkarsa kabul ediyorsan işlemleri uygula.
Verdiğimi indir. Rar içindeki H55 0209 içindekileri yeni bir klasöre çıkart.
Çıkarttığın klasör içinde afudos ve FPT rarlarının içindekileri rom dosyasının yanına çıkart.
Şimdi sosyalde usb bootable rehberini bulup uygula. Bootable yaptıktan sonra rom ile beraber, yanına çıkarttığın dosyaları da usb belleğin içine kopyala. 5 dosya yani kopyalanmış olacak.
Usb belleğin içine attığın rom dosyasının ismini IPMIP209.rom olarak değiştir.
Şimdi biostan usb boot edip 98 ekranı geldiğinde fpt -f IPMIP209.rom yazıp enter'a bas. Eğer bir hata alırsan resmini paylaş.
Düzgün biterse bios'a girip optimal default yapıp save yap.
Hocam link erişim istiyor.

@Murat5038 konuyu hortlatmak gibi olucak ama bios u attım ve şuan görüntü alamıyorum. Hiçbir beep seside yok

Son düzenleme:
@Murat5038 konuyu hortlatmak gibi olacak ama BIOS'u attım ve şu an görüntü alamıyorum. Hiçbir beep seside yok.
Uyumsuz BIOS yüklemiş oalbilirsiniz. BIOS yedeğinizi aldıysanız bir bilgisayarcıda yazdırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı