Pegatron IPMTB-GS Bios Güncelleme

Murat orjinal harici dedi bios icin ondan sordum

- - - Güncellendi - - -

Burak senin demene gore ozman orjinal degilse ve yüklemeye kalksam zaten cihaz bunu kabul etmeyecek mi ?

- - - Güncellendi - - -

BIOS u guncelledim fakat acilista hep f1 yada f2 ye bas diyor onu nasil duzeltirim?

Murat orjinal harici dedi bios icin ondan sordum

- - - Güncellendi - - -

Burak senin demene gore ozman orjinal degilse ve yüklemeye kalksam zaten cihaz bunu kabul etmeyecek mi ?

- - - Güncellendi - - -

BIOS u guncelledim fakat acilista hep f1 yada f2 ye bas diyor onu nasil duzeltirim?
Biosu güncelledikden sonra Default yapmadı isen bundan kaynaklı o.
Orj. olmayan bioslar atılabilir Modlanmış bioslar atılabiliyor.

Yaptim ama yok olmuyor. tekrar ayni hatayi veryor.hatta bios pilini bile cikardim ama yok

- - - Güncellendi - - -

Tekrar BIOS kursam düzelir mi acaba ?

- - - Güncellendi - - -

Bu kartin eski bios' unu bulma sansım vari acaba ya uffff :s

Default yapmıyorsun hala. http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/DOS Flash Utility User Guide.pdf
İncele ne yapcağını yazıyor.
Biosu güncellerken şu şekilde kuracaktın.
"PFUDOS IPMTB-GS_SI_0400.ROM /p /b /n /c /x /l2 /Reboot"
Eğer 1. işe yaramazsa yani hata kodu verirse;
"PFUDOS IPMTB-GS_SI_0400.ROM /p /b /n /c /x /L2 /Reboot" veya,
"PFUDOS IPMTB-GS_SI_0400.ROM /P /B /N /C /X /L2 /REBOOT"
Bu şekilde yaparsan o hatayı almazsın bios'a da girmeye gerek kalmaz.

Murat yardımların için çok teşekkür ederim sorunsuz bi şekilde kullanıyorum bilgisayarı şu anda çok teşekkürler :)

Bide meraktan soruyorum. Eski biosta pc açılırken INTEL yazıyodu şimdi yazmıyo bunu tekrar aktif edebilir miyim acaba ?

- - - Güncellendi - - -

bios yüklerken ''IPMTB-GS_SI_0400.ROM'' olan ismi ''AMIBIOS.ROM'' olarak değiştirdim ve yükledim. Şuanda bi sorun yok ama bu isim değişimi herhangi bir soruna yol açar mı?

Murat yardımların için çok teşekkür ederim sorunsuz bi şekilde kullanıyorum bilgisayarı şu anda çok teşekkürler :)

Bide meraktan soruyorum. Eski biosta pc açılırken INTEL yazıyodu şimdi yazmıyo bunu tekrar aktif edebilir miyim acaba ?

- - - Güncellendi - - -

bios yüklerken ''IPMTB-GS_SI_0400.ROM'' olan ismi ''AMIBIOS.ROM'' olarak değiştirdim ve yükledim. Şuanda bi sorun yok ama bu isim değişimi herhangi bir soruna yol açar mı?

Neden tam dediğim şekilde yüklemiyorsun. Kurtarma yapmışsın biosu en eski sürüm yüklendi. Boşuna o ismi yazmıyoruz oraya. Neyse bu şekilde de kullanabiliyorsan sorun olmaz ama hatalar çoğunlukla çıkacaktır.

Ben ilk senin dedigin gibi yaptim ama hata verdi yuklemedi biosu sonra dosyanin isminden - _ ve sayilari cikarmak icin oyle yukledim ve yuklendi sorun cikmadi. Hatta icime sinmedi benimde sonra tekrar senin dedigin gibi yuklemeye calistim ama olmadi. Ismi bu kez IPMTB-GS yaptim yine biosu yukledi. Anlayacagin o ismi kullandigimda bios kurulmuyor.

- - - Güncellendi - - -

Bi hata veriyodu ona bakip buraya yazarim

- - - Güncellendi - - -

orijinal ismi kullandığımda ''Unable to open rom file'' hatası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı