Pegatron IPMTB-GS Bios Güncelleme

Konuyu uyandiriyorum kusura bakmayin. Murat dedigin gibi siyah ekranda pc yi uyku moduna alip tekrar uyandirinca goruntu gedii sorun neydi acaba?

Konuyu uyandiriyorum kusura bakmayin. Murat dedigin gibi siyah ekranda pc yi uyku moduna alip tekrar uyandirinca goruntu gedii sorun neydi acaba?

:) Dediğim gibi Casper Leptopda ki sorun gibi aynı şey, Windows 8'e geçiş yapamıyordu CN serileri. Kısaca Bios ya desteklemiyor yada güncelleyemedin, güncelledim diyorsunuz doğru ise desteklemiyor demektir. CN serisi olan bir arkadaşımda bir gün o problemle uğraşmışdım ilk win8 önizleme sürümü çıkdığında :) 1 gün sonunda, HDMI kablo ile Harici bir monitöre siyah ekran da iken takdığında da görüntü geliyor.

Sonrasında Power tuşunu denedim uykuya geçebileceği için tek tuşla basınca direk ekran geldi ve açılıyordu :) sonrasında bios güncel ve bulunamadığı için o sıralar yabancı sitelerden biosu bulup güncelledim ve sorunsuz açılıyor artık arkadaşımın casper bilgisayarı win8'de iken.

Benimde dun kafama esti yukledim win8 i acilirken kaldi siyah ekranda. Uyku moduna alip uyandirdim, artik sorunsuz kullaniyrum su anda sorunsuz acilip kapaniyo.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı