Pegatron IPX41-D3 ve E5405 uyumu

Pegatron anakartlara destekledikleri standart işlemcilerden başka bir işlemci takmayın pişman olursunuz.

Evet modlayıp yakabilirsiniz fakat Pegatron anakarta Xeon takıp sorun yaşayan baya gördüm Onun yerine Q9550 alıp takın.

peki sizce q9550 yi bu anakart desteklermi ve modlama gibi işlemlere gerek varmıdır
q9550 yerine biraz daha düşük bütçe ile bir işlemci önerirmisiniz ekran kartım hd6670 onu besleyebilecek bir işlemci onu rahat beslesin üstüne gerek yok

Quad serisini anakartınıza modlama yapmadan direkt takabilirsiniz. Bütçenize göre Q9400 ve alt modellerine yönelebilirsiniz.

Anakart için Xeon işlemci modu yapılmış BIOS bulup anakarta flaşladıysanız takılır. Bulamadıysanız uğraşmayın mavi ekrandan geçemezsiniz. Q serisi işlemci bulup takın bir tane. Bugünlerde q serisi de ucuz artık.

teşekkürler yorumlar için bir sorum daha var bu anakart için 65w tdp üstü çalıştırmıyo diyenler var internet'te q serisi 65 w ve aşşağı q serisi bulamadım sizce almalımıyım internettekileri dinlemeyip

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı