Pegatron IPXSB-H61 anakartta i5 3570K görüntü vermiyor

Freech

Hectopat
i3 2100'den i5 3570K'ya yükseltme yapmak istedim işlemci bugün geldi fakat taktığımda görüntü alamadım. Tekrar eski işlemcimi takınca görüntü geldi.

Anakart: Pegatron IPXSB-H61 BIOS sürüm: 2202.
PSU: Aercool VX Plus 500W.
İşlemci: i5 3570K.
Ram: 8GB.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7790.

BIOS'u son sürüme güncellemeyi dener misin hocam?

Ivy bridge işlemciler için 2206 sürümü olması gerekiyormuş, linkte anlatıyor ama dikkatli olmak lazım.

BIOS'u son sürüme güncellemeyi dener misin hocam?

Ivy bridge işlemciler için 2206 sürümü olması gerekiyormuş, linkte anlatıyor ama dikkatli olmak lazım.

Bu güncellemeyi işlemciyi almadan önce sıkıntı çıkmasın diye yaptım. Yapmadan önce sürümüm 2202 idi güncellemeyi yaptım. Bir şey değişmedi tek değişen açılış ekranında ilk Casper çıkıyor artık. Verilen dosya 2202 olabilir mi?

Bu güncellemeyi işlemciyi almadan önce sıkıntı çıkmasın diye yaptım. Yapmadan önce sürümüm 2202 idi güncellemeyi yaptım. Bir şey değişmedi tek değişen açılış ekranında ilk Casper çıkıyor artık. Verilen dosya 2202 olabilir mi?
Yani 2206 ya güncelleyip geri 2202 ye mi düşündünüz hocam anlamadım?

Hayır makaledeki denilen her şeyi harfiyen uyguladım. Ama BIOS sürümüm değişmedi 2202YDI hala aynı kaldı. Sadece ilk açılışta Casper yazısı gelmeye başladı.

Bir şekilde 2206 yükleyin hocam başka türlü ivy bridge işlemcileri çalıştırmaz.

Videosu da var ama önceki bios içinmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda da tartışılmış, yanlış bir şey yaparsanız anakartın çöp olma riski de var bunu da göz önünde bulundurun.
Doğru düzgün bir kaynak yok hocam detaylı anlatan, Asus falan olsa rahat çözülürdü sorun.

Videosu da var ama önceki bios içinmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda da tartışılmış, yanlış bir şey yaparsanız anakartın çöp olma riski de var bunu da göz önünde bulundurun.
Doğru düzgün bir kaynak yok hocam detaylı anlatan, Asus falan olsa rahat çözülürdü sorun.
Konuda verilen Google drive linki erişim izni istiyor görülür mü acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı