Pelicell nasıl bir ISS’dir?

halilgkmn1905

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bu interneti kullanan arkadaşlar var mıdır? Bölgemde altyapı olmadığı için bağlatmayı düşünüyorum. Turkcell superbox iptal edip buna geçmeyi düşünüyorum sizce geçilir mi?

Genelde bu hizmeti alan kullanıcılar hız düşüklüğünden şikayet ediyorlar. Almadan önce abone kullanıcılarla konuşmanızı öneririm.

Bazı bölgelerde bu ve benzeri yerel internet sağlayıcıları var, malesef ki alternatifiniz olmuyor taahhüt var mı önce bunu bir öğrenmek lazım yoksa test edilebilir var ise çevreye bir sormak lazım, Aralık 2017 yılından beri sabit kullanıcıları varmış 20/20 gibi değerler görenlerde var. Fakat bunu yanı sıra her sağlayıcıda olduğu gibi 16/3 bile göremiyorum diye şikayet edenlerde mevcut. Şöyle genel olarak baktığımda kullanıcıların büyük çoğunluğunu çözüme kavuşturmuşlar, fakat hala çözüm bulamadıklarıda var. Memnuniyet oranı %66, çevreye sormak en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum.

İlk defa duydum.

Bende araştırdım öyle duydum. Adamlarla konuştum binanın çatısıa kendi sistemlerini kurup interneti modeme veriyorlarmış. Hızda sorun olmuyor ama pingte bazı oyunlarda sorun çıkartabiliyormuş. 15 gün deneme süresi var memnun olmasam iptal edebilirmişim. Kararsız kaldım adam 24 Mbps hız 2'de upload alırsın dedi, 24 almasanda 20 alırsın dedi benim bulunduğum yerde altyapı yok en çok 10 Mbps alıyorum kafam karıştı kullanan kişilerde bayağı az olduğu için kime soracağım bilmiyorum.
Bazı bölgelerde bu ve benzeri yerel internet sağlayıcıları var, malesef ki alternatifiniz olmuyor taahhüt var mı önce bunu bir öğrenmek lazım yoksa test edilebilir var ise çevreye bir sormak lazım, Aralık 2017 yılından beri sabit kullanıcıları varmış 20/20 gibi değerler görenlerde var. Fakat bunu yanı sıra her sağlayıcıda olduğu gibi 16/3 bile göremiyorum diye şikayet edenlerde mevcut. Şöyle genel olarak baktığımda kullanıcıların büyük çoğunluğunu çözüme kavuşturmuşlar, fakat hala çözüm bulamadıklarıda var. Memnuniyet oranı %66, çevreye sormak en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum.
Hocam bu değerleri nerden öğrendiniz var mı kullanan yorum yapan kişiler?

Hocam bu değerleri nerden öğrendiniz var mı kullanan yorum yapan kişiler?

Baktığım bir forum herkesin erişemiyeceği, kefillik sistemi ile girilen bir forum. Orada ki kullanıcının 2017'de açtığı başlıkta pelicell kullanıyorum diye belirtmiş, son giriş yaptığı tarih 2-3 ay öncesi ve imzasında pelicell kullandığını ve değerlerini gösterdiği mesaj duruyor. Diğer gördüklerim ise şikayet var ve diğer donanım / yazılım forumları üzerinden google'den bakarsan erişebileceğin yerler.

Yeni alacaklara kesinlikle önermem. Aldığım günden beri ya hat kesilir ya yavaşlar defalarca telefon açmama rağmen hep aynı cevapları aldım; Altyapı yenileniyor, Jeneratör bozuk, cihazlar su almış...
Sancaktepe de DSL altyapısı olmayan yerlere kesintisiz yüksek hız verdiğini iddia eden ne olduğu belirsiz bir telekomünikasyon şeysi. Telekom, Superonline gibi firmalardan hat kiralayıp 5GHz yayın bandında Wireless sistem kuran ya da kuramayan bir şey. Pelicell alacağınıza komşunuzdan ortak internet kullanın daha iyi zaten yaptıkları aynı şey çatıya Poe destekli mikrotik marka Wireless alıcı takıyorlar. Sorun şu ki cihazlar Max. 300Mbps destekliyor. 10 müşteri bağlanınca sistem çöküyor. İlk aldığımda hıza ulaşabiliyordum. Müşteri almaya devam ettikce bağlantı kopmaya hiç bağlanamamaya başladım.

Geri
Yukarı