Pentium 4 Bilgisayarı Kullanışlı Hale Getirmek

ozgurbugra5461

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
E-Ticaret
Merhaba, elime eski bir bilgisayar geçti. 2,5 GB RAM, sadece 40 GB harddisk var. VGA ekran kart bulunuyor. Aşağıdaki resimlerde özellikleri bulunuyor. Anlayacağınız tarihi eser. Kullanışlı olması için neler yapmam gerek?

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemine şu parçaları al efsane bir canavar olacaktır;
-Xeon E5450
-8GB DDR3 RAM
-DDR3 Destekli 775 pin Anakart
-MSI GT 1030 AERO ITX
-Adata SU800 128GB SSD
-Toshiba P300 1TB HDD
-High Power 400W 80+ Bronze PSU

Sadece bu parçaları al yaklaşık 1.000 TL civarında bir masraf tutuyor ama hakkını verecektir sana, Xeon E5450 İşlemcisi şuan alabileceğin en iyi eski İşlemcilerden biridir.

Son düzenleme:
Sistemine şu parçaları al efsane bir canavar olacaktır;
-Xeon E5450
-8GB DDR3 RAM
-DDR3 Destekli 775 pin Anakart
-MSI GT 1030 AERO ITX
-Adata SU800 128GB SSD
-Toshiba P300 1TB HDD
-High Power 400W 80+ Bronze PSU

Sadece bu parçaları al yaklaşık 1.000 TL civarında bir masraf tutuyor ama hakkını verecektir sana, Xeon E5450 İşlemcisi şuan alabileceğin en iyi eski İşlemcilerden biridir.
Kardeş sen yeni sistem toplamışsın [emoji28]

Kesinlikle sistemin ana bileşenlerine yatırım yapmanı önermem. Sistemi ilerde güncelleme fikrin varsa SSD, PSU, HDD alabilirsin. Bu sisteme RAM, işlemci veya anakart almayı düşünme.

Aynı PC'den bende de var :D
Geçenlerde köye gitmiştim. Can sıkıntısından o PC'yi işe yarar hale getireyim demiştim:sinsi:
Güzelce bir cila... PARDON, format attıktan sonra, utanmadan bir de cinebench testinden geçirdim :ıslık:
CPU.PNG
EKRAN K.PNG

CINEa.jpeg

Testlerden sonra birkaç oyun yüklemiştim.
SETTLERS IV
NFS PORSCHE 2000
Bu oyunlar zaten benim demirbaşlarım :ROFL:
Acaba online olabilirmiyim diyerek, UBUNTU STUDIO 12:04 ü kurdum.
Java ve flash tabanlı oyunlarda, java ekran büyütmesinde çok hafif akıcılık kaybolsa da, saatlerce satranç, king ve benzer oyunlardan oynadım :p
Yahu 4 çekirdekli iş istasyonum bile bu kadar keyif vermiyordu.
NOT:
O PC'ye herhangi bir modifiye mümkün değildir. İşlemci dahi değiştirilse, anında sistem bunu anlayacaktır. Kaldı ki işlemcinin bir üst versiyonu bile takılmış olsa, özel BIOS modifikasyonu istemektedir.
Tek yapılması gereken şey uygun bir ekran kartı ilavesidir. Benim sistemde fi tarihinden kalma ATI 2400XT kullanılmıştır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı