Eski bilgisayarı nasıl kullanabilir hale getiririm?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Dünya
Merhaba arkadaşlar, eski bir Casper bilgisayarım var. İçinde Windows 10 yüklü. Özellikleri şöyle:
Intel Processor D 3.00 X 3.00 GHz çift çekirdek işlemci, 2 GB RAM, 160 GB HDD.
Bu özellikleri bir ilandan aldım. O ilanı ve bilgisayarı görmek isterseniz burada. Neden ilandan aldım? Çünkü bilgisayar sistem bilgisini bile açarken inanılmaz yavaş. Windows XP kurayım dedim veya Ultimate 7 falan ama ISO dosyası bulamadım. sistem değiştirmek bir işe yarar mı? bir de babam Zoom'dan ders veriyor yani bu sistemlerle biraz zor. SSD taksam nasıl olur en azından ailem için günlük kullanılacak hale gelir mi? zaten sadece haber sitelerine falan girerler veya Word, Adobe reader, PowerPoint vesaire kullanırlar. RAM yükseltmesine ne dersiniz? çok hatırlamıyorum ama galiba 2 GB RAM taksam da sadece 3 GB RAM'i kullanabilecek. Velhasıl bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 desteği kalktı güvenlik güncellemeleri gelmiyor.

Hocam bu PC için benim görüşüm Windows 7 32 Bit hala kullananlar var. Normal bir virüs programı ile kullanılabilir.

Ram eklemesi yapsa bile anakart ve işlemci nedeniyle tamamını kullanamayacaktır. Önce temel malzemeleri yükseltmeli sonra ssd ve ram takviyesi yapmalı. Bu da neredese baştan bir PC toplamaya denk geliyor. Bunun yerine cihazı güzel bir fiyata satıp ideal bir laptop alın hem taşıyabilirsiniz de. Ayrıca monitör, hoparlör ve klavye derdiniz de olmaz. Ama yok illa buna ekleme yapıcam diyorsanız anakart, işlemci ve ram takviyesi yapmalısınız. Sonrasında da bütçeniz varsa ssd eklersiniz. He zoom için de internet bağlantınızın kötü olmaması gerekiyor onu da söyleyeyim. En az 24 mbps ile kullanın. VDSL altyapınız var ise ping de olacaktır kablolu kullanmayı ihmal etmeyin. Yoksa kopmalar, donmalar yaşanabilir.

Son düzenleme:
Bu sisteme yatırım yapmak pek mantıklı değil.

En kötü LGA 755 sistem toplanabilir. Ben şuan kullandığım ve imzamda olan sistemi 1000 liraya aldım.

Core2 Quad Q9505: 65 TL (İkinci El)
Asus P5K-E Wifi : 60 TL (İkinci El)
2+2+1 GB RAM : 50 TL (İkinci El)
RX 460: 450 TL (İkinci El)
FSP 500W: 300 TL (sıfır)

Ekran kartını bu kadar yüksek almazsan, en iyi alabileceğin düşük ekran kartı GT 730 olsun 100 lira, güç kaynağı da 2. el sağlam garantili alırsan en fazla 500 liraya bunun gibi 4 çekirdekli, 8 GB RAM'e kadar giden bir sistem kurarsın, şuanki sistemden daha mantıklı olur.

En azından idare eder, ben gayet memnunum. Öğrenci olarak gayet F/P kralı olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı