Pentium 4 sisteme Windows 11 nasıl kurulur?

Mustafa Eroğlu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
DDR2 4 gb
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6570
Anakart
ZX-G31LM VER:2.0
İşlemci
Pentium 4 (2 CPUs) ~3.00GHz
2006 yıllarında aldığımız ilk bilgisayarıma Windows 11 kurmak istiyorum. Rufus ile eski BIOS için kurulum belleği hazırladım ancak F11 ile boot menüsünden önyükleme yaparken Windows ikonu gözüküyor ve hiçbir bellek aktivitesi gerçekleşmeden 1 dk içinde bilgisayar yeniden başlıyor ve aynı işlem tekrar ediyor. Windows 10(X64) için de benzer sorun yaşıyorum. Bilgisayarda şu anda Windows 10(X86) kurulu durumda.

Öncelikli olarak Windows 11 kurmak istiyorum. Eğer mümkün değilse Windows 10(X64) kurmak istiyorum. Bilgisayara Windows 7(X64) kurulurken Windows 10(X64) ya da 11 neden kuramıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
2006 yıllarında aldığımız ilk bilgisayarıma Windows 11 kurmak istiyorum. Rufus ile eski BIOS için kurulum belleği hazırladım ancak F11 ile boot menüsünden önyükleme yaparken Windows ikonu gözüküyor ve hiçbir bellek aktivitesi gerçekleşmeden 1 dk içinde bilgisayar yeniden başlıyor ve aynı işlem tekrar ediyor. Windows 10(X64) için de benzer sorun yaşıyorum. Bilgisayarda şu anda Windows 10(X86) kurulu durumda.

Öncelikli olarak Windows 11 kurmak istiyorum. Eğer mümkün değilse Windows 10(X64) kurmak istiyorum. Bilgisayara Windows 7(X64) kurulurken Windows 10(X64) ya da 11 neden kuramıyorum?

Windows 11'i o sisteme kurmanızı tavsiye etmiyorum.

Windows 7 sonrası; CPU'da NX, PAE, NX desteği gerekiyor. Fakat Pentium 4 CPU'larda bu destek yok.
Aradığım cevap buydu, teşekkürler. Windows 11'i destekleyen bir işlemci ile hdd'ye kurulum yaparak kurulum yapılan hdd'yi bu sisteme bağlayarak zorlada olsa kullanabilir miyim sizce?

Büyük ihtimal, sistem açılışta işlemci taraması yapacak ve destek olmadığı için 0x ile başlayan bir hata kodu verecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı