Pentium 987 boşta 83 derece

Cerade

Yoctopat
Daha fazla  
İşlemci
Pentium 987
Selam forumdaşlar. ASUS Vivobook X202e model laptopum var. Bilgisayar boşta 90 dereceye çıkıyordu. Ben de içini açıp temizledim ve termal macunu yeniledim. Üstüne temiz kurulum da yaptım. Tüm bunlara rağmen sıcaklık yine yüksek. Ayrıca işlemci fanı sürekli tam devir dönüyor. Bilgisayar başta 50 derecede açılıyor ama fan yine tam devir dönüyor. Vallahi çözemedim bu bilgisayarı. Acaba yıllar geçtikçe soğutucu blok özelliğini mi yitiriyor?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    103,5 KB · Görüntüleme: 41
Uyguladığınız termal macun nedir? Yanlış uygulamış olabilir misiniz? Ya da fan sağlam mı? Soğutucu bloğu vidalarını güzel sabitlediğinize ve havalandırmalarının açık olduğundan emin olun.

Selam forumdaşlar. ASUS Vivobook X202e model laptopum var. Bilgisayar boşta 90 dereceye çıkıyordu. Ben de içini açıp temizledim ve termal macunu yeniledim. Üstüne temiz kurulum da yaptım. Tüm bunlara rağmen sıcaklık yine yüksek. Ayrıca işlemci fanı sürekli tam devir dönüyor. Bilgisayar başta 50 derecede açılıyor ama fan yine tam devir dönüyor. Vallahi çözemedim bu bilgisayarı. Acaba yıllar geçtikçe soğutucu blok özelliğini mi yitiriyor?
Çakma eriyen macunlardan kullanmamışsınızdır inşallah. Macun taşmışmı diye kontrol edin.

Uyguladığınız termal macun nedir? Yanlış uygulamış olabilir misiniz? Ya da fan sağlam mı? Soğutucu bloğu vidalarını güzel sabitlediğinize ve havalandırmalarının açık olduğundan emin olun.

Arctic MX-4 kullandım. Karekodla doğrulama yapıp orijinal olduğunu teyit ettim. Termal macunun fazla sürülmemesi gerektiğini biliyorum. İncecik bir tabaka sürdüm. Montajı düzgün yaptığıma eminim. Fotoda kırmızı kutucuklarla belirttiğim yerleri söktüm. Sarı kutucukla işaretlediğim yerde de havalandırma delikleri var. O kısımlarda hiç toz bırakmadım. Anakartı komple sökmedim zira oralarda toz gözükmüyordu.11 inçlik incecik bir bilgisayar. Acaba bu tip bilgisayarlarda bu dereceler normal mi karşılanıyor ?

Çakma eriyen macunlardan kullanmamışsınızdır inşallah. Macun taşmışmı diye kontrol edin.

Arctic MX-4 kullandım. Montajı düzgün yaptığıma eminim ama yine de tekrar bir sökeceğim.

Dosya Ekleri

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    216,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı