Pentium B960 sisteme Linux mu? Windows mu?

Işletim sisteminin yanına işletim sistemi kurmak Dual boottur sana basitce şöyle anlatayım.

Mesela 400 GB bölümün var 200 GB'ını bölüyorsun daha sonra kurulum kısmın'da kurarken böldüğün kısmı seçip işletim sistemini oraya kuruyorsun EFI sistem partisyonu diye bir şey var bunları BIOS algılayıp size seçenek olarak gösteriyor böylece 2 sistemide seçerek kullanabiliyorsunuz BIOS ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
benim için iyi oyuna windows 8.1 e günlük iş ve oyun vb ride linux ama performnas verirse tam linux kullanırım ç

Ben şimdi hangi GNU limux sürümünü kuryim acemiyim hiçbir şey bilmiyorum. Kurarsam yarın bana yardım edin. Ve driver var mı ekran kartlarımın.

Ekran kartım Intel HD hraphish family, NVIDIA GeForce 610 m var mı driverleri?

Şimdi Ubuntu tabanlı dağıtımlar driver Konusun'da daha geniş olduklarından Ubuntu tabanlı dağıtım olarak Linux Mint'i öneririm sana Sistemin'de cinnamon için iyi görünüyor.

Bu ISO'yu indir USB'ye yazdır daha sonra kuruluma geç.

benim için iyi oyuna windows 8.1 e günlük iş ve oyun vb ride linux ama performnas verirse tam linux kullanırım ç
Kurulumdan sonra ilk iş güncellemeleri yap alt taraf'da güvenlik simgesi gibi birşey var oraya gir güncellemeleri yükle daha sonra sürücü yöneticisi driver manager ile sürücünü nvidia olarak seç işlemlerden sonra'da sistemini yeniden başlat.
Kusura bakma hocam da Arch de ne ben o tür şeylerden anlamam.

Linux Mint bence arkadaşa iyi olur başlangıç için.

Kurulumdan sonra ilk iş güncellemeleri yap alt taraf'da güvenlik simgesi gibi birşey var oraya gir güncellemeleri yükle daha sonra sürücü yöneticisi driver manager ile sürücünü nvidia olarak seç işlemlerden sonra'da sistemini yeniden başlat.

Manjaro ile başlamıştım da Linux hayatıma :D Ama dediğiniz doğru.

tamam dır hocam yarın size cevap vericem yarın görüşürüz. iyi akşamlar .

evet cezam bitti . linux kurdum ama beceremiyorum windows 7 kurcam ama geçmiyo . neden ?
cevap vermeseniz acil ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı