Pentium Dual Core E6500 ve 2 GB RAM sisteme işletim sistemi önerisi

alikml042

Centipat
Merhaba umarım konu doğru yerdedir. Sistemim bayağı kötü ve bundan bıktım sadece boşta bile donma ve kasmalar oluyor.
Sorum şu: En iyi performans için hangi işletim sistemini kurmam gerekiyor?

Sistem:
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6500 2.93GHz
RAM: 2 GB (kullanılabilir 1, 87 GB)
Ekran kartı: Intel Graphics 4000 (dahili ekran kartı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba umarım konu doğru yerdedir. Sistemim bayağı kötü ve bundan bıktım sadece boşta bile donma ve kasmalar oluyor.
Sorum şu: En iyi performans için hangi işletim sistemini kurmam gerekiyor?

Sistem:
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6500 1, 92 GHz - 1, 93 GHz.
RAM: 2 GB (kullanılabilir 1, 87 GB)
Ekran kartı: Intel Graphics 4000 (dahili ekran kartı)

Benzer sistem ile Windows 10 1909 32 Bit kullanıyorum. Sıkıntım yok, donmam yok. Windows 10 1809 64 Bit kurmuştum ancak 2 GB RAM'im olduğu için donmalar ve takılmalar çok fazlaydı. Eğer Linux kullanabilirim derseniz ve arayüzüne alışabilirseniz Lubuntu 18.04 32 Bit önerebilirim.

Aynı sisteme sahibim, ekran kartım var ama dahili. Normalde boşta kasmaması lazım, ekran kartınız olmadığından kaynaklanıyordur belki ya da HDD ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

Teşekkürler. Windows 10'u deneyeceğim. HDD değişimi de yapacağım boşta bir tane HDD vardı. Belki düzelir.
Benzer sistem ile Windows 10 1909 32 Bit kullanıyorum. Sıkıntım yok, donmam yok. Windows 10 1809 64 Bit kurmuştum ancak 2 GB RAM'im olduğu için donmalar ve takılmalar çok fazlaydı. Eğer Linux kullanabilirim derseniz ve arayüzüne alışabilirseniz lubuntu 18.04 32 Bit önerebilirim.

Windows 10 kurmayı denedim lakin, bu bilgisayar "Windows 10 çalıştıramaz" diye bir yazı aldım.
Benim bir bilgisayarım daha var onun işlemcisi Pentium Dual Core E5600 ona kurmuştum nedeni nedir bilir musunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı