Pentium E5300 sistem için Windows'a benzer Linux dağıtımı önerisi

Hocam yerel Linux desteği yok ben de biliyorum ama dediğim gibi winegar ve Waydroid ile oynanabiliyor. Bu da destek sayılıyor.
Bir de sanırım vulkan destekli gpu kullanması gerekiyor hocam. Ben winegarla girememiştim. Son aşamaya kadar gelip girmiyorfu.

Galiba arkadaş resmi desteğin var olduğunu sanıyor da hocam, ona attım. Size değil.
Rona hocam gerekli cevabı vermiş resmi destek olduğunu zannetmiyorum Linux'ta yapılamaz diye bir olay yok. Bak saymış alternatifleri demek ki oynanıyormuş illa resmi olarak desteklenmesine gerek yok.

Benim bilgisayar öyle eski anlatamam hangi Linux'u denesem sorunlu çıkıyor. MX Linux kurmuştum önceden biraz ağır çalıştı ve Windows alışkınıyım diye zordu hangi dağıtımı tercih edersiniz donanım bilgilerim ilk yazıdığım mesajda var

Benim bilgisayar öyle eski anlatamam hangi Linux'u denesem sorunlu çıkıyor. MX Linux kurmuştum önceden biraz ağır çalıştı ve Windows alışkınıyım diye zordu hangi dağıtımı tercih edersiniz donanım bilgilerim ilk yazıdığım mesajda var

Zaten belli eskiliği hocam, XP 64Bit çalıştıracak kıvamda ama XP'de çok eski. Dilerseniz Ubuntu 16.04 gibi bir dağıtım deneyin.

Zaten belli eskiliği hocam, XP 64 Bit çalıştıracak kıvamda ama XP'de çok eski. Dilerseniz Ubuntu 16.04 gibi bir dağıtım deneyin.

Hocam dediğiniz gibi XP ister kıvamda ama Ubuntu açacak kıvamda değil sistem gereksinimleri aradım 4 GB RAM istiyor bende 4 GB RAM var oda sanki 2 GB gibi

Hocam dediğiniz gibi XP ister kıvamda ama Ubuntu açacak kıvamda değil sistem gereksinimleri aradım 4 GB RAM istiyor bende 4 GB RAM var oda sanki 2 GB gibi

Yani 2 GB RAM'mi gözüküyor? 32 Bit Windows'mu kurulu? Ubuntu 16.04 uyumlu sisteminizle. Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz. Eski sürüm ama @Rona hocam kadar dağıtımları bilmiyorum.

Lxle kurum hocam o zaman.

Yani 2 GB RAM'mi gözüküyor? 32 Bit Windows'mu kurulu? Ubuntu 16.04 uyumlu sisteminizle. Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz. Eski sürüm ama @Rona hocam kadar dağıtımları bilmiyorum.

Desteği kesilmiş bir sürüm. Kullanılmasını tavsiye etmem.

Geri
Yukarı