Pentium sistem için Linux dağıtımı önerisi

Desteği devam ediyor fakat eski sürüm GNOME kullanıyordu en son. 20.04'teki GNOME 3.36 çok daha iyi. Program yükleme komutu bana gayet basit geliyor.

sudo dpkg -i uygulama.deb
Sıkıntı çıkartıyordu fakat bir yardan Terminal'i öğretiyordu. Komutu yazdığım zaman hatırladığım kadarıyla kırmızı bir hata veriyordu ondan sonra ise uygulama markete geliyordu ama onun içinde kod girmem gerekiyordu.

Sıkıntı çıkartıyordu fakat bir yardan terminal'i öğretiyordu. Komutu yazdığım zaman hatırladığım kadarıyla kırmızı bir hata veriyordu ondan sonra ise uygulama markete geliyordu ama onun içinde kod girmem gerekiyordu.
Daha önce yaşamadım fakat yazdığım komuttan sonra paketlerdeki olası sorunları düzeltmek için sudo apt install -f önerilir. Paket kurmak için GDebi de kullanılabilir. sudo apt install gdebi, sudo gdebi-gtk uygulama.deb.(Bu komutlardan sonra grafikli kurulum ekranı çıkar.)

2 GB RAM ile Kubuntu kullanıyorum. Tarayıcıdan 4+ sekme açınca ufak takılmalar oluyor sadece. Sistemin 4 GB zaten Kubuntu veya Mint kurup Linux öğrenince diğer dağıtımlara geçilebilir.

4 GB RAM ile kullanıyorum ve akıyor. İşlemcim Core 2 Duo P8700.

Başka dağıtımlara geçtikten sonra hep Debian/Ubuntu tabanlı dağıtımlara geri döndüm. 😃

Bir dağıtıma alışınca geçesin gelmiyor zaten. :D Debian/Ubuntu tabanlı dağıtım kullanmak biraz daha avantajlı görünüyor. Hata vb. durumlarda forumlarda açılmış konular oluyor sıkıntın çözülüyor genelde.

Geri
Yukarı