Pentium E5400 sistemi hızlandırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
PSU 350W ankart foxconn modelini bilmiyorum eğer anakart alırsam hangisini almalıyım önerin için teşekkür ederim. :)

Rica ederim. :) Bu arada, olur da Ram'leri yükseltmeden Windows 7 kurmak istedin. O zaman; Windows 7 temiz kurulum yaptıktan sonra, masaüstünde sağ tıklayıp "masaüstü kişiselleştirme" mi neydi Türkçesi, ona tıklayıp oradan Windows Aero'yu kapatman lazım. Bunu yaptığında, Windows 98'e dönecek o şaşalı görüntü ama önemli miktardaki Ram kullanımının da önüne geçmiş olacaksın.

Teşekkür ederim eğer anakart alırsam hangi marka önerirsin.

Yeni anakart almayı düşünüyorsan tüm sistemi baştan aşağı değiştirmen gerekicek. Anakartın tam modelini öğrenince buraya yaz, dediklerim yapılabilir mi, yapılamaz mı? değer mi, değmez mi? konuşuruz. Eğer, boşver abi hiç uğraşmaya değmez diyorsan, seni 2016'ya kadar bekleteceğim. :) Yeni Skylake işlemciler gelecek ve beraberinde anakartların soket standardı değişecek (şuan LGA1150, Skylake ile LGA1151).

Anakartımın modeli
anakart.PNG

Işte, zamanında iyi bir anakart almanın faydaları bunlar. Meyvelerini sonra alıyorsun. :)

Benim imzamdaki anakartta zamanında iyiydi ama ne yazık ki soket farkından dolayı Multi-core CPU'ları yani; Pentium E, Core2Duo, Core2Quad ve üstü desteklemiyor. Benimki PLGA775, onlar LGA.
Bunu da soket farkının önemini belirtmek amacıyla yazayım dedim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı