Çözüldü Pentium E5500 Sistem bakımından sonra performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 3.9 GHZ O.C -SAPPHIRE RX 580-20 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bugün Denetim Masası'ndan sorun gider yaptım. Güç kullanan uygulamalar ve donanım ile ilgili sorun var mı diye çalıştırdım ve bilgisayar sürekli yanıt vermedi. Başlat menüsü açılmadı kasmaya başladı, aniden donup takılıyor daha 2 gün önce format attım. Performans ayarları yaptım her şey çok iyiydi fakat o sistem bakımından sonra aşırı derecede kasmaya başladı. 120 FPS aldığım oyun 30 40 oldu sistemim. Intel Pentium E5500, G41 Express chipset, 2 GB RAM ve Windows 10 21H2.

Çözüm
Sorunu çözdüm öncelikle ekran kartımın sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum Windows Update gelmiş onu yaptım ardından CMD
SFC /scannow
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth
Kodlarını girip yeniden başlattığımda sorun çözüldü.
O sistemle neden Windows 10 21H2 kullanıyorsunuz?

Windows 7 starter kullanıyordum 10'a geçtim hem daha önceden kasma donma yoktu sistem bakımından sonra olmaya başladı.

Sorunu çözdüm öncelikle ekran kartımın sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum Windows Update gelmiş onu yaptım ardından CMD
SFC /scannow
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth
Kodlarını girip yeniden başlattığımda sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı