Pentium E5700 sisteme SSD alırsam performans artar mı?

Ufuk Yıldız

Hectopat
Daha fazla  
Selamün aleyküm, arkadaşlar ben forumda yeniyim ve bilgisayar konusunda'da pek bir bilgim yok. Bilgisayarım çoğu oyunlarda kasma yapıyor ve bilgisayarın kasasını açtığımda 320GB HDD ile karşılaştım ve bu HDD'nin yanına bir SSD alırsam oyunlarda performansı yükselir mi bilgisayarımın. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen beni bilgilendirsinler. Sistem özellikleri.

58lamA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın performansını artmasını beklemeyin. 1 gram bile FPS artışı olmaz. Ama genel kullanımda, oyunun loading kısımlarında, hızlanmalar olur. Ama kesinlikle SSD alıp sistemi canlandır malısınız.

Bilgisayarınızın performansını artmasını beklemeyin. 1 gram bile FPS artışı olmaz. Ama genel kullanımda, oyunun loading kısımlarında, hızlanmalar olur. Ama kesinlikle SSD alıp sistemi canlandır malısınız.
Teşekkür ederim kardeşim bilgilendirdiğin için. Peki bilgisayarın performansını arttırabilmem için ne yapmam lazım? Bilgisayarım (Minecraft v.b ) oyunlarda bayağı bir kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD taktığınızda PC'nizin daha hızlı olduğunu fark edeceksiniz. Fakat oyunlarda FPS artışı söz konusu değil, ancak daha performanslı olduğunu söyleyebilirim.

SSD'ler daha çok veri okuma-yazmada marifetini kat kat gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı