SSD alırsam FPS artar mı?

1-) HDD ile Windows 10 kullanmanız bir hata. Performans için Windows 8.1'e geçmelisiniz.
2-) SSD, FPS arttırmaz. Programların ve oyunların açılış sürelerini hızlandırır.

CS:GO oynarken diskinizi sağlamca kullanır. Diskiniz okuma yazma hızı yüksek olmalı. HDD'de oynuyorsanız normaldir. Ya da SSD'nizin okuma yazma hızı düşüktür.

Arkadaşın bahsettiği yorum sanırım bu. Yorumun saçmalığına bir bakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD aldığınızda performans artışı olmaz, yükleme ekranlarında daha kısa süre beklersiniz. Belki bazı oyunlarda Texture'lar yüklenmediğinde drop giriyorsa ona çözüm olabilir.

LoL'de girmiyor 150 FPS alırken CS:GO'da oyun 40 dkyse yarısını 40 FPS oynuyorum diğer yarısını 100 FPS ... Buna çözüm olabılırmı ben bunu merak ediyorum arkadaşlar
Arkadaşın bahsettiği yorum sanırım bu yorumun saçmalığına bir bakın.

Hocam evet beni o yönlendirdi ...

LoL'de girmiyor 150 FPS alırken CS:GO'da oyun 40 dkyse yarısını 40 FPS oynuyorum diğer yarısını 100 FPS ... Buna çözüm olabılırmı ben bunu merak ediyorum arkadaşlar
HDD ömrünü doldurdu ise yani içerisinde çok fazla zayıf ve kötü sektör yer alıyor ise, oyun performansınızı bir nebze de olsa etkileyebilir. Bütçeniz var ise, SSD'ye geçmeniz her türlü daha iyi olacaktır.

Fakat, SSD almanız FPS'yi arttırmaz.

HDD ömrünü doldurdu ise yani içerisinde çok fazla zayıf ve kötü sektör yer alıyor ise, oyun performansınızı bir nebze de olsa etkileyebilir. Bütçeniz var ise, SSD'ye geçmeniz her türlü daha iyi olacaktır.

Fakat, SSD almanız FPS'yi arttırmaz.

Tarama yaptım %100 sağlam SSD'ye geçsem CS:GO'daki 100 FPS'den 40 FPS'ye düşüş düzelir mi ve bu drop bir anlık olmuyor 5 sanıye kadar sürüyor ve çok fazla giriyor eskiden bu sorun yoktu...

Tarama yaptım %100 sağlam SSD'ye geçsem CS:GO'daki 100 FPS'den 40 FPS'ye düşüş düzelir mi ve bu drop bir anlık olmuyor 5 sanıye kadar sürüyor ve çok fazla giriyor eskiden bu sorun yoktu...
Bu duruma kesin bir cevap veremeyiz. Fakat, imzanızda yer alan sistem CS:GO için yeterli. Bu yüzden drop yemenizin nedenleri arasında HDD'nin ömrünü doldurması yer alıyor olabilir.

Bu duruma kesin bir cevap veremeyiz. Fakat, imzanızda yer alan sistem CS:GO için yeterli. Bu yüzden drop yemenizin nedenleri arasında HDD'nin ömrünü doldurması yer alıyor olabilir.

Hocam olabilir zaten bu droplar son 1 aydır olmaya başladı dediğiniz gibi HDD eskimiş olabılır, fakat nedenleri arasında derken başka ne sebebi olabilir?

Hocam olabilir zaten bu droplar son 1 aydır olmaya başladı dediğiniz gibi HDD eskimiş olabılır, fakat nedenleri arasında derken başka ne sebebi olabilir?
- HDD'ye Windows 10 kurmanız.
- Bilgisayarınızda arkaplanda çalışan bir zararlı yazılımın olması.
- Oyunun ayarlarını, sisteminizin yeteceğinden daha fazlasına ayarlamanız...

Bu şekilde, uzadıkça uzar.

Fakat, iyi bir SSD'ye geçerek temiz bir Windows 10 kurmanız durumunda yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir.

CS:GO oynarken diskinizi sağlamca kullanır. Diskiniz okuma yazma hızı yüksek olmalı. HDD'de oynuyorsanız normal kabul edilebilir. Yada SSD'nizin okuma yazma hızı düşüktür.

@Recx and Flex
SSD'yi sadece CS:GO için değil. Daha hızlı reklesif sağlıklı stabil bir sistem için öneririm. SSD'nin farkını her yerde hissedersiniz.
Çözüm olarak hddnizi adam gibi temizleyin. 15-20GB boş olmalı. Aynı zamanda disk birleştiriciyi (defrag) kullanın.

Topu topu 2 tane, içinde FPS kelimesi dahi geçmeyen cümleden nasıl bu kadar çıkarım yapabildiniz? Bir düzine kitap okusam bu kadar şey çıkaramam.
Burada size SSD alırsanız FPS artar diye bir şey demedim. Okuma ve anlama yetisine sahip her kişinin anlayabileceği bir düzeyde SSD alırsanız sisteminiz daha hızlı çalışır HDD kaynaklı olan droplar, takılmalar, kaplamaların geç yüklenmesi sorunları çözülür demişim.
O kadar ilginç ki cümle içinde FPS sözcüğü dahi geçmiyor.
Zaten CS:GO'nun hard disk ile alakalı böyle bir sorunu olduğu herkes tarafından biliniyor.

@Zcherby önce CS:GO'yu birçok sistemde test edip bütün kullanım değerlerini kontrol et.
Önce bir bak. Alt, orta, üst seviye sistemlerde bir deneme yap. Oyunu HDD'ye kur öyle dene, sonra SSD'ye kur öyle dene. HDD'nin CS:GO'da nasıl sorunlar çıkardığını tespit et. Ancak ondan sonra yorumun saçma olup olmadığına karar verebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı