Oyun oynarken sistem kapanıyor

VenomBey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 500W'lık Power Boost bir PSU var. 2 senedir kullanıyorum ama bugün tuhaf bir şekilde oyun oynarken kapandı. Sonra elektrik gitti herhalde deyip fişi çektim ama elektrik gitmemiş PSU'dan dolayı PC kapanmış. Bilgisayarı açtım fakat hemen kapandı açıldı ve tekrar kapandı. Şimdi ben ne yapmalıyım PSU değiştirmeli miyim yoksa beklemem mi gerek? Diğer sistem donanımlarıma zarar gelsin istemiyorum.

(Power Boost ile alakalı bir yorum değil soruna odaklı bir çözüm önerirseniz sevinirim.)
Bir ses kaydında var fakat o fan sesi sanırım.

Merhaba 500W'lık Power Boost bir PSU var. 2 senedir kullanıyorum ama bugün tuhaf bir şekilde oyun oynarken kapandı. Sonra elektrik gitti herhalde deyip fişi çektim ama elektrik gitmemiş PSU'dan dolayı PC kapanmış. Bilgisayarı açtım fakat hemen kapandı açıldı ve tekrar kapandı. Şimdi ben ne yapmalıyım PSU değiştirmeli miyim yoksa beklemem mi gerek? Diğer sistem donanımlarıma zarar gelsin istemiyorum.

(Power Boost ile alakalı bir yorum değil soruna odaklı bir çözüm önerirseniz sevinirim.)

Hocam bir uzmandan destek almanız lazım arayarak fikir alabilirsiniz ama bence hemen PSU değiştirmeye gidilmemeli maliyet sonuçta bunlar bir uzmana danışın.

Ekran gittiğinde evin elektriğide gitti mi?

Güç kaynağı, sistem yük altındayken gerekli gücü çekemediği için sistem kapanıyor. Yani örnek veriyorum şöyle, senin güç kaynağı 500 W ama 12V kanalından çektiği güç 250 Watt. E işlemci ve ekran kartı 12V kanalından beslendiği için dolayısıyla gereken gücü çekemiyorlar ve sistem kapanıyor. PSU değiştirin. Zaten Power Boost markalı PSU'lar genellikle sıkıntılı oluyor.

Güç kaynağı, sistem yük altındayken gerekli gücü çekemediği için sistem kapanıyor. Yani örnek veriyorum şöyle, senin güç kaynağı 500W ama 12v kanalından çektiği güç 250 watt. E işlemci ve ekran kartı 12v kanalından beslendiği için dolayısıyla gereken gücü çekemiyorlar ve sistem kapanıyor. PSU değiştirin. Zaten Power Boost markalı PSU'lar genellikle sıkıntılı oluyor.

Normalde olmuyordu böyle bir şey bugün bir anda fazla olmaya başladı.

Normalde olmuyordu böyle bir şey bugün bir anda fazla olmaya başladı.
Fiş çekme olayı yüzünden de olması olası. Direkt PSU değiştirin. Eğer pahalı bir sisteminiz varsa verin biraz para, o bileşenleri riske atmaya değmez. Beraberinde anakartı götürme tehlikesi var, e anakart da beraberinde işlemci, ekran kartını falan götürebilir. İçin yana yana sistemi çöpe atarsın. PSU değiştir acilen. Artık oyunlara girme. PSU değişene kadar internette takılmak dışında sistemi yüke sokma.

Fiş çekme olayı yüzünden de olması olası. Direkt PSU değiştirin. Eğer pahalı bir sisteminiz varsa verin biraz para, o bileşenleri riske atmaya değmez. Beraberinde anakartı götürme tehlikesi var, e anakart da beraberinde işlemci, ekran kartını falan götürebilir. İçin yana yana sistemi çöpe atarsın. PSU değiştir acilen. Artık oyunlara girme. PSU değişene kadar internette takılmak dışında sistemi yüke sokma.

Bekliyorum. Biraz sonra tekrar açıp bakacağım aynı şeyi yapıyor mu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı