Pentium G4400 O.C nasıl yapılır?

Lodge

Kilopat
Makaleler
6
Merhabalar 2 gün önce sistem topladım. Media Markt üzerinden. H110M-D, GTX 1050Ti, G4400, Frisby FC-8870G içinde hazır olarak sanırım 500w güç kaynağı var. Böyle bir birleşim sundular. Mağazada olduğum için darboğaz yapar mı diye bakamadım sormayı da akıl edemedim. Yabancı forumlardan baktığıma göre darboğaz yapıyor. GTA V'te yaklaşık 40 FPS alıyorum. Youtube'da bir video gördüm. 4 küsür GHz yapmışlar. Bende yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almadan önce burada bütçen ile konu açıp sorsaydın ya. Daha iyi sistem toplanırdı... O işlemciye O.C yapman için Z170/Z270 anakarta ve sağlam bir soğutucuya sahip olmalısın. Bunu da yapabilmek için özel BIOS falan indirmen lazım. Yani kısacası uzun iş. Siz en iyisi o sistemi geri iade edin.

Olmamış yani o sistem. Çok sıkıntı çıkartır size. Gerek işlemcisi, gerek güç kaynağı...

İşlemciyi götür iade et. G4560 al. Kasa ve PSU yu da değiştirebilirsen değiştir.
İşlemci kutusu kardeşim tarafından yırtıldı. Küçük bir yırtık fazla değil değişir mi?
Birde kasının karton kutusunda içeriyi göre bilecek bir yer oldu gözüküyor.Yanlış kasaya mı montaj yaptılar acaba.
Windows 10 yüklü ve lisanslı şekilde geldi.
Intel Extreme Tuning Utility diye bir program var. Onla O.C yapabilir miyim? Değişim onaylanmassa?

Son düzenleme:
pentium.jpg
Değişimden hiç ümitli değilim.

Almadan önce burada bütçen ile konu açıp sorsaydın ya. Daha iyi sistem toplanırdı... O işlemciye O.C yapman için Z170/Z270 anakarta ve sağlam bir soğutucuya sahip olmalısın. Bunu da yapabilmek için özel BIOS falan indirmen lazım. Yani kısacası uzun iş. Siz en iyisi o sistemi geri iade edin.

Olmamış yani o sistem. Çok sıkıntı çıkartır size. Gerek işlemcisi, gerek güç kaynağı...
Öncelikle Selamun Aleyküm Aktifmisiniz Bilmiyorum Ama Bende Böyle Bir Sisteme Sahinim GTX 1050Tİ VE İNTEL PENTİUM CPU G4400 İŞLEMCİM VAR İŞLEMCİLER ÇOK PAHALI OLDUĞU İÇİN O.C DÜŞÜNDÜM ANAKARTIM MSİ Z270 A PRO NASIL YAPILDIĞINI BİLMİYORUM BİLGİNİZ VARSA YAZARMISINIZ WPDEN YAZABİLİRSİNİZ 05443756601 AYRICA SOĞUTUCUMDA FAZLASIYLA YETERLİ

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı