Pentium işlemci GT 420 sistemde minidumpa gelene kadar mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ginowhis

Decipat
Yer
Bolu
RAM
4 GB 2X2
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD - 512 GB HDD
Ekran kartı
GT 420 4 GB
İşlemci
Pentium
Arkadaşlar merhaba son 3 saat onceye kadar bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu sanirim bilgisayar uyku modundaydi :/ elektrikler gitti bir anda kapandi sonra 1 saat sonra bilgisayari açtım bilgisayar direk mavi ekran hatasini veriyor her şeyi denedim. 10 kere kapa-aç yapmisimdir. Sorun Gider'e bastim başlangıç ayarlarina bastim yeniden baslat dedim ama sorun şu ki 4'e bastigimda guvenli moda gecmiyor F4'te olmuyor ne yapacağımı bilmiyorum harddiskteki verilerim cok:(yardimci olursaniz sevinirim...

Dosya Ekleri

• IMG_20230607_203226.jpg
    IMG_20230607_203226.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230607_204157.jpg
    IMG_20230607_204157.jpg
    135,7 KB · Görüntüleme: 4
Arkadaşlar merhaba son 3 saat onceye kadar bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu sanirim bilgisayar uyku modundaydi :/ elektrikler gitti bir anda kapandi sonra 1 saat sonra bilgisayari açtım bilgisayar direk mavi ekran hatasini veriyor her şeyi denedim. 10 kere kapa-aç yapmisimdir. Sorun Gider'e bastim başlangıç ayarlarina bastim yeniden baslat dedim ama sorun şu ki 4'e bastigimda guvenli moda gecmiyor F4'te olmuyor ne yapacağımı bilmiyorum harddiskteki verilerim cok:(yardimci olursaniz sevinirim...
Bir şekilde minidump dosyalarını al ve buraya at, hata kodu RAMleri bozdun diyor.

nasil yani anlamadım
İki sticki de çıkartıp önce birini sonra diğerini, birinci slota takarak çalıştırmayı deneyin sistemi.
Eğer RAMlerden biri öldüyse o şekilde belli olur.
Eğer bu çözmediyse içinde işletim sistemi olmayan diskini de sistemden ayırmayı deneyebilirsin.

İki sticki de çıkartıp önce birini sonra diğerini, birinci slota takarak çalıştırmayı deneyin sistemi.
Eğer RAM'lerden biri öldüyse o şekilde belli olur.
Eğer bu çözmediyse içinde işletim sistemi olmayan diskini de sistemden ayırmayı deneyebilirsin.

Tamam simdi RAM'leri soktum deneyeceğim. Geri donus yaparim eger olmazsa digeri cozumude deneyeceğim. Cok teşekkür ederim

Kanka ilk RAM'i taktım ilk slota sonra ufak bir yanik kokusu geldi ama cok ufaktan elime aldim cok sicakti RAM patlar mi bilgisayar şu an cok tırstım ikinci RAM'i taksam mi?
Aşağıdaki taktigim RAM, yukarıdaki deneyeceğim RAM

Dosya Ekleri

• IMG_20230607_220626.jpg
    IMG_20230607_220626.jpg
    149,3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Tamam simdi RAM'leri soktum deneyeceğim. Geri donus yaparim eger olmazsa digeri cozumude deneyeceğim. Cok teşekkür ederim

Kanka ilk RAM'i taktım ilk slota sonra ufak bir yanik kokusu geldi ama cok ufaktan elime aldim cok sicakti RAM patlar mi bilgisayar şu an cok tırstım ikinci RAM'i taksam mi?
Aşağıdaki taktigim RAM, yukarıdaki deneyeceğim RAM
Hocam işler hiç iyi yerlere sarmadı, bilgisayarınıza fiziksel hasar gelmiş bile olabilir o koku öncesi yaşananla. Blgisayarcıya gösterin.
Montajı yaparken bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz, ya da direkt bir şeyler yandı. Sadece RAM'e zarar geldiğine dua edin.

Hocam işler hiç iyi yerlere sarmadı, bilgisayarınıza fiziksel hasar gelmiş bile olabilir o koku öncesi yaşananla. Blgisayarcıya gösterin.
Montajı yaparken bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz, ya da direkt bir şeyler yandı. Sadece RAM'e zarar geldiğine dua edin.

Hocam ben RAM'den filen anlamıyorum oyle denedim iste ekran gelmedi ikisini de taktim 1-2 saniye bekledim goruntu gelmedi direk cektim fişi

Hocam ben RAM'den filen anlamıyorum oyle denedim iste ekran gelmedi ikisini de taktim 12 saniye bekledim goruntu gelmedi direk cektim fişi
HOCAM BİLGİSAYARINIZ YANIYOR DOKUNMAYIN.
Ya RAM slotları ya da bozuk RAM yandı, dua edin başka parçaya zarar vermemiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı