Pentium işlemci GT 420 sistemde minidumpa gelene kadar mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ginowhis

Decipat
Yer
Bolu
RAM
4 GB 2X2
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD - 512 GB HDD
Ekran kartı
GT 420 4 GB
İşlemci
Pentium
Arkadaşlar merhaba son 3 saat onceye kadar bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu sanirim bilgisayar uyku modundaydi :/ elektrikler gitti bir anda kapandi sonra 1 saat sonra bilgisayari açtım bilgisayar direk mavi ekran hatasini veriyor her şeyi denedim. 10 kere kapa-aç yapmisimdir. Sorun Gider'e bastim başlangıç ayarlarina bastim yeniden baslat dedim ama sorun şu ki 4'e bastigimda guvenli moda gecmiyor F4'te olmuyor ne yapacağımı bilmiyorum harddiskteki verilerim cok:(yardimci olursaniz sevinirim...

Dosya Ekleri

• IMG_20230607_203226.jpg
    IMG_20230607_203226.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230607_204157.jpg
    IMG_20230607_204157.jpg
    135,7 KB · Görüntüleme: 4
Bilgisayarcıya götürsem gereksiz para alacak :/ kurban bayramında inşallah hazir sistem almayı düşünüyorum ne yapsam bilemedim teşekkür ederim yardimin icin :/
Hocam, inşallah bilgisayardaki SSDye diske falan zarar gelmedi, bilgisayarınız zaten eski, tamire değmez ama hasar tespiti için bilgisayarcı lazım.
Elektrik kesintisi sebepli RAM bozuldu ve yanarak son nefesini verdi diye yorumladım. Eğer montajı doğru yaptıysanız olan muhtemelen bu.
Eğer sadece kendi yandıysa muhtemelen sorun yok da anakarta da hasar verdiyse düşük ihtimal diğer parçalar da bozulmuş olabilir.
Çok geçmiş olsun.

Hocam, inşallah bilgisayardaki SSD'ye diske falan zarar gelmedi, bilgisayarınız zaten eski, tamire değmez ama hasar tespiti için bilgisayarcı lazım.
Elektrik kesintisi sebepli RAM bozuldu ve yanarak son nefesini verdi diye yorumladım. Eğer montajı doğru yaptıysanız olan muhtemelen bu.
Eğer sadece kendi yandıysa muhtemelen sorun yok da anakarta da hasar verdiyse düşük ihtimal diğer parçalar da bozulmuş olabilir.
Çok geçmiş olsun.

7 senelik bilgisayar CS'de 30 FPS oynuyordum bilgisayarsiz kaldik :) neyse Kurban Bayramı'na az kaldi inşallah yeni bilgisayar alacağım. Baska bilgisayara taksam bu HDD ve SSD'i oyle test etsem olur mu ki?

7 senelik bilgisayar CS'de 30 FPS oynuyordum bilgisayarsiz kaldik :) neyse Kurban Bayramı'na az kaldi inşallah yeni bilgisayar alacağım. Baska bilgisayara taksam bu HDD ve SSD'i oyle test etsem olur mu ki?
Hocam eğer bir hasar vermediyse sorun olmaz, hasar verdiyse de sorun olmayabilir fakat diğer bilgisayarı da bozabilirler.

Adamın bilgisayar yandı ya...

Yeni konular

Geri
Yukarı