Pentium N3520 sistemde Windows 10 yavas calisma sorunu

Mikayil

Hectopat
Daha fazla  
Ben 8,1 (Home )orijinal lisansdan Win 10 Home'a gectim suan en son surumdeyim.
Sikintim su bazen olmuyor ama ozellikle bilgisayari yeniden baslatdigimda cok yavas calisiyor bilgisayar ve bazen de durduk yere mesala gunde 3 kez bilgisayari aciyorum ne hikmetse daha cok vakit gecirdeyim zaman yavas calisiyor yani sansizlik oluyor gibi diyebilirim.

Benim dusuncem virus var ama ne program kursam kurayim yine taradi ve bulamadi bir sey. Netten de baktim temp falan siliyorn bilgisayar hizlaniyor ama basta soyledim zaten hizi iyi ama benim ihtacim oldugu zaman yavasliyor kisacasi beni cileden cikariyor diyebilirim.

Formati gecelim lutfen o cepte gibi zaten ama icinde cok dosya falan var formatsiz bir cozum varmi ya da virus bulasmissa onu manuel olarak nasil bulabilirim? ESET de yukledim USB'le Boot taradi bulamadi anlamadim nedeni.

• 4 RAM
  • islenci Pentium 3520
  • HDD test yaptim saglik durum 100%
Ben ondan endiselendim ama onda da bir sorun yok valla kaldim boyle.
Bu konuyla ilgili bir yorumu olacak varsa eklerse sevinirim.
  • Manuel olarak virus bulmak mumkun mu?
  • Sistemi nasil hizlandirabilirim (SSD alacağım en sonunda galiba)

Hocam Windows 10 maalesef sizin sistem için biraz sıkıntı çıkarabilir. SSD alırsanız bir nebze rahatlatır fakat o işlemci ve 4 GB RAM ile yavaşlık, takılma sorunlarını yaşamanız muhtemel.

Genelde bozuk sabit diskler %100 kullanımda çalışıyor. İşlemciniz de üstüne tuzu biberi olmuş... SSD alın.
4 GB RAM ile yavaşlık, takılma sorunlarını yaşamanız muhtemel.
4 GB RAM idare eder böyle bir sistemde.

Valla bozuk olma ihtimali var aslinda soyle soyleyim 2 kez elimden dusurdum hem de calisirken masadan dustu yani 100% cikmasi biraz sacma geliyor bana da.
Evet SSD alacağım gibime geliyor.
Cevap icin tesekkurler.
4 RAM ustu maalesef olmuyor 1 slot var ve 8 RAM almak istemiyorum acikcasi bozuk cikar basim agrimasin 4 yetiyor suan.

E abi napalim fiyatlar ucmuz bizde i3 bile 1200 manat falan yani neredeyse 2000 TL'ye denk geliyor. Vergi falan bilmiyorum zaten cihaz giris seviyesi orasini kabullendim zaten sonucta Pentium nereye kadar goturebilir ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı