Pepsi'nin aroması çok kötü

Pepsi'yi daha çok seven biri olarak fark olduğunu katılıyorum. Pepsi daha çok ekşi veya limon katılmış gibi bir hissi var. Coca-Cola daha çok pekmeze yakın şekerimsi bir tad var. Bu arada 2.5 lt genelinde has tatları yok. Ucuz ve daha çok satılıyor diye büyük oranda ana tatlarından uzak sulandırılmış bir versiyon diyebiliriz. Tamamen kötü değiller ama tenekeler ile aynı tat yok.

Ben Pepsi'yi sırf o ekşi ve asidik yapısından daha çok seviyorum.
Teneke pepsi hala eskisi gibi karamel tadi veriyorsa alayim bende 2 sene önce almıştım en son.

Karamel tadı nasıl hatırlamıyorum. Pepsi ile aram o kadar eski değil. Ama teneke ve litrelik arasında fark olduğunu söyleyebilirim.

İki firmada da litrelik ve teneke farkı var. Galiba tüm dünyada teneke ve 1 lt yaygın. Ama 1 lt üstü olanlar bizim gibi ekonomisi çok da iyi olmayan ülkelere özel diye biliyorum. Yurt dışında 2.5 lt kola bulamazsınız büyük ihtimalle.

@EVANESCENCE Hocam günde 2,5 Litre Coca-Cola içiyorum. Artık bulamaz oldum. Pepsi'ye döndüm. İlk başta dediğiniz gibi oluyor. Damak tadı Coca-Cola'ya alışınca şekerli şerbet gibi geliyor. Birkaç şişeye alışıyorsunuz ama. Bugün de Coca-Cola bulup aldım. Pepsi'den sonra şekersiz kola gibi geldi. Bir ara Zero aldım sandım. Normal almışım. Pepsi'de alışınca fena değil. Zamanla sıkıntı yaşamazsınızda asiti çabuk kaçıyor ona sinir oluyorum.

Ben normalde Coca-Cola içen biriyim. Bugün annemler Pepsi almış. Bir bakayım dedim, gerçekten rezalet bir aroması var. Bilmiyorum çok değişik geliyor, böyle değişik bir şey. Coca-Cola içerken kola içtiğimi hissederken bu Pepsi'yi içince şekerli su içiyormuş gibi hissediyorum. Bu size de öyle geliyor mu?

Bence Pepsi daha güzel fakat karşıma koysalar anlayamam. Zaten ikisi de Coca-Cola firmasına ait.

Şahsen Pepsi'yi daha iyi buluyorum. Bence bu marka sevdası yüzünden. Çünkü normalde Coca-Cola daha çok sevilirken marka yüzü olmadan test yapmışlar ve Pepsi daha çok sevilmiş. Tabii sizin tercihiniz bu yönde olabilir.
Coca cola şekerli su gibi, gerçek kola gurmeleri Pepsi'nin daha iyi olduğunu bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı