PerformancePCS'deki kargo ücreti

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba.
Arkadaşlar, yeni dizayn edeceğim kasam (MAGNUM MSA8) için PerformancePCS'den bazı ürünler satın alacağım, ancak kargo ücreti çok pahalı...
Eğer bu aralar yurt dışından (PerformancePCS'den) satın almak istediğiniz ürünler varsa, alacağınız ürün kadar kargo ücretini bölüşerek ortaklaşa ürün temin edelim?

PerformancePCS diğer sitelerden daha uyguna Sıvı Soğutma Ürünleri satıyor ancak kargo ücretini çok fazla, yaklaşık 240$.
2016-04-07 12_46_01-Fire Checkout.jpg

Yurt dışı alış veriş yapmış arkadaşlardan @Mehmet Emre BOŞÇA ve @xdeliruzgar, sizlerin de bakmasını rica ediyorum.

@JaroxJamaica, neden başlığa ''Eski'' diye eklediniz?

Amerika ya felan daha ucuza yollanıyor ise orada oturan bir arkadaşın akraban var ise ona yolla oda Türkiye'ye yollasın. Atıyorum o 10 dolara Amerikaya yollar akraban/arkadaşın da 5 dolara Türkiye ye yollar 40-50TL ye kapatırsın.

@Mehmet Akif Ersoy, maalesef ABD'de tanış, akraba yok. Belki vardır da benim haberim yok (n)

Uygun bir başlık attığımı düşünüyordum.
Değiştirip ''PerformancePCS'deki kargo ücreti'' yapmanız bana çok mantıksız geldi.

Selam abi,

Abi Amerikapostam.com diye bir site var. Amerika'dan Türkiye'ye gelmeyen ürünleri onlar alıp bize gönderiyorlar. Arkadaşın dediği gibi ürünleri Amerika'ya gönderince ücret ne kadar çıkıyor bir kontrol edelim. Amerika'dan buraya 5 KG olan ürünler 50 dolar gibi bir ücrete 6-8 gün arasında Türkiye'ye yollanıyor. İngiltere'den de Amerika'ya 50 dolar tutsa fazlasıyla düşürmüş olursun ücreti. Sadece geliş süresi biraz artacak. Site Türk'lerin bu arada. Ben bir sorayım. Amerika dışından ürün göndersek yollarlar mı Türkiye'ye.

Bu arada alacağın ürünleri bana bir söyler misin abi? Amazon'dan bir bakayım duruma göre haberleşiriz. @er36po

Mehmet, o dediğin olayda çok uzamaz mı? Bence beni çok bekletecek o şekilde.
Alacağım ürünler yaklaşık 7 ile 10 Kg arasında. Sürpriz olsun diye alacağım ürünlerin linklerini vermiyorum bu arada :D Yalnız Amazon ve diğer bir kaç siteye daha baktım, en uygunu PerformancePCS.
Ben bir arkadaş buldum DH'de, o da 2 adet radyatör alacakmış. Bakalım, umarım akşama kadar bir kişi daha bulurum.
Yalnız 1-2 ilave daha yaptım liste biraz daha kabardı.
2016-04-07 17_32_45-Shopping Cart.jpg

2016-04-07 17_38_51-Shopping Cart.jpg

Yaklaşık 1 ile 2 hafta uzar o şekilde gelmesi. Ama 7-10 KG ise zaten aynıya gelir hemen hemen gerek yok.

Desk PC çalışmalarına başladın demek. :D
Amazon'u söyleme sebebim indirim alabilme ihtimalimizden dolayı. :)

Tamam, kalsın o zaman.
Mehmet, Desk değil, deskten vazgeçtim. Daha doğrusu vazgeçmek zorunda kaldım. Ayrıntılar için konuya bak Mehmet.
Amazon'da fiyatlar zaten pahalı, indirim yapmış olsa PerformancePCS fiyatına gelecektir bence.

@Mehmet Emre BOŞÇA, Amazon'dan almayı denedim bir de, ancak bazı ürünler için 'Türkiye'ye sevkıyat olmadığı' belirtildi.
PerformancePCS'de alacağım ürün fiyatları kadar kargo ve gümrük tutuyor, ne yapmalı sence? O bulduğum ortak da fazla maliyetten vazgeçti-geçecek.
Yukarıda görseliyle belirttiğim 855$'a bir de %20 vergi dahil olacak. Bu resmen soygun yahu. Benim mutlaka ortak bulmam lazım!

Ürünlerin listesini versen de baksam Amazon'a bir abi. Bırak şimdi süprizi. Yani telden versen kafi burdan verme. :D

Gerçekten soygun fazlasıyla. Biraz kurcalayayım ne yapabılırız bakayım abi. Bir de bir tanıdığım var. Custom ürünleri getirten vs ona da danışırım. O da Ebay'dan yakın olduğu satıcılar var. Gümrük olayını vs bir şekilde halledebilir mi sorarım.
@er36po

Mehmet, Şu Radyatörden 2 tane seçip bir dene bakalım. Bende bu ürünlerin Türkiye'ye gönderimi olmadığı belirtilmişti.
Yalnız benim acelem var, ne olacaksa olsun artık. Valla sepetime baka baka kalpten gidiyorum :D

Aslında ilk gün ücretsiz sipariş seçerek satın alma işlemi gerçekleştirdim ancak ertesi güne iptal edip paramı PayPal'a geri iade ettiler.
Bu güya satışı- alışı gerçekleşen birinci partiydi:
2016-04-07 15_30_11-Gelen Kutusu - er36po ‎- Posta.jpg

Aynen abi gelmiyor. Satan satıcı TitanRG tartıştım daha önce. Aynı marka ürün kimi ürünleri gönderiyorsunuz, kimisini göndermiyorsunuz. Ya hepsini gönderin ya da hiç göndermeyin diye. :D
Ben tanıdık abiye de bir sorayım o ne yapar ne kadar sürede getirtir. Dönüş yaparım sana en kısa zamanda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı