Performax Oasis alınır mı?

Hepsiburada şartı kötü oldu. Mesela aşağıdaki kombo 1000 TL'yi bile aşmadan N11'den alınıyor.

Ama aynısı Hepsiburada'da daha pahalı.

Corsaır Carbide Spec-Delta CC-9020131-EU 80+ Bronze 550W RGB Gamıng Kasa
Buna bir güncelleme, kasanın içerisinde güç kaynağı yokmuş, satıcı öncesinde güç kaynağını ayrıca satmış sanırsam ve bu modelde sadece kasa var almak isteyen arkadaşlara uyarı niteliğinde olsun. Ben iade ettim. Bunun yerine yine n11 sitesinde aynı kasanın bu kez kesin güç kaynağı olan halini sipariş ettim o da dün ulaştı elime ve daha önce kullanılmış, jelatinleri sökülmüş kabloları bağlanmış bir şekilde geldi. N11 bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı beni.

Buna bir güncelleme, kasanın içerisinde güç kaynağı yokmuş, satıcı öncesinde güç kaynağını ayrıca satmış sanırsam ve bu modelde sadece kasa var almak isteyen arkadaşlara uyarı niteliğinde olsun. Ben iade ettim. Bunun yerine yine n11 sitesinde aynı kasanın bu kez kesin güç kaynağı olan halini sipariş ettim o da dün ulaştı elime ve daha önce kullanılmış, jelatinleri sökülmüş kabloları bağlanmış bir şekilde geldi. N11 bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı beni.
Öncelikle geçmiş olsun.

Yalnız bu serideki güç kaynağı kasayla beraber satılıyor. He jelatinlerden kastınız kasanın camıysa o iade sebebi olur tabii.

Ayrıca aldığım sistem özellikleri şu şekildeydi:
Ryzen 5 5600x
Msi B550M-A PRO
Gigabyte rx 6600
Kingston hyperx 3200mhz 2x8 ram
Adata XPG sx8100 512gb m2 ssd
Corsair Carbide Spec-delta 550w kasa

Şimdilik söyleyebileceklerim ise resmen eski bilgisayarımdan çağ atlamış olmam. Özellikle m2 ssd ve işlemci hızı beni şaşırtan en büyük iki parça oldu. Ekran kartı oyunlarda beklentimin bir miktar altında kaldı ancak ileriye yönelik yükseltilebilir bir sistem toplamış oldum. Tabi parçaları geçen hafta biraz pahalıya toplamış oldum maalesef. Toplamda neredeyse 15 bin TL ye ulaştı sistemin masrafı.

Ayrıca aldığım sistem özellikleri şu şekildeydi:
Ryzen 5 5600x
Msi B550M-A PRO
Gigabyte rx 6600
Kingston hyperx 3200mhz 2x8 ram
Adata XPG sx8100 512gb m2 ssd
Corsair Carbide Spec-delta 550w kasa

Şimdilik söyleyebileceklerim ise resmen eski bilgisayarımdan çağ atlamış olmam. Özellikle m2 ssd ve işlemci hızı beni şaşırtan en büyük iki parça oldu. Ekran kartı oyunlarda beklentimin bir miktar altında kaldı ancak ileriye yönelik yükseltilebilir bir sistem toplamış oldum. Tabi parçaları geçen hafta biraz pahalıya toplamış oldum maalesef. Toplamda neredeyse 15 bin TL ye ulaştı sistemin masrafı.
1080p özelinde sizi üzecek bir yanı yok. Tabii bu işlemci çok daha güçlü kartları da besleyebilir ama şu an için bir eksiğiniz bulunmuyor.

Öncelikle geçmiş olsun.

Yalnız bu serideki güç kaynağı kasayla beraber satılıyor. He jelatinlerden kastınız kasanın camıysa o iade sebebi olur tabii.
n11 müşteri hizmetlerini arayıp bizzat şikayetlerimi dile getirdim. Serinin güç kaynağı ile birlikte satıldığı, güç kaynağı olmadan kasanın satılmasının mümkün olmadığını söyledim. Mağaza ile yapılan görüşmede ise mağaza "bunlar ihtiyaca özel üretiliyor" diyip geçiştirdi. Tabi mağazanın satış geçmişine biraz bakınca ne hikmetse kasada olması gereken corsair 550w 80+ güç kaynağının ayrıca satıldığını gördüm :)
Bunların hepsini şikayet ettim ama belirli bir yaptırımı olacağını sanmıyorum. İkinci aldığım kasa konusunda ise jelatinleri sökülmüş ve anakart bağlantı yerlerinde gerekli kabloların olduğunu gördüm(normalde toplanmış durması gerek tabi) ayrıca gerekli vidaların da olmadığını da arayıp yine şikayet ettim ancak bundan da bir sonuç çıkması zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı