İnceleme Persona 3 Reload ilk izlenim

@TRPoWer grafik anlamında sevdiğimi belirttim. Art design gayet hoş olmuş. Yalnız şehir orijinal P3'teki gibi ölü hissettiriyor hala.
Art Design'ı bende gayet beğendim.

Umurumda olmayacak diyorum, oraya gelince bak diyorsun bana. Ben zaten biliyorum ne çıkacak karşıma ya da nasıl bir görsellikle karşılaşacağım. Remake = mükemmel görsellik demek değil. Milletin en çok yanıldığı durum bu remake konusunda. Sen remake diye tabiri caizse enfes görsellik beklentisiyle girmişsin o da hayal kırıklığı yaratmış. Bende görsellik olarak hayal kırıklığı 10 üzerinden 1SE sende 10 üzerinden neredeyse 10. kaldı ki görsellik kısmı bir iki Update ile iyileştirilebilecek bir şey. Yaparlarsa yapmazlarsa da çıkarsa görsellik modu kurarsın olur biter. Takılma bu kadar alacağın zevki baltalayacan bu yüzden.

Remake = mükemmel görsellik demedim ve yüksek bir görsellik bir beklentim yoktu. Oraya gelene kadar da şikayetçi değildim. Sadece oradaki seviye beni cidden üzdü o kadar 😊. Teşekkür ediyorum mesajların için.

Son düzenleme:
@TRPoWer ölü hissettirdiği konusuna kesinlikle katılırım. Mesela Persona 5 de o kadar iyi değil animasyon konusunda ama Japonya'da olduğumu hissettirdi bana. Şehir çok canlı ve aktif hissettiriyor. Adamlar metro istasyonu dizaynına bile kasmış yani. Öte yandan bunda sadece 1 tane adam akıllı insan gördüğün yer var ki orijinal oyunda da öyleydi ama yine de ölü hissettiriyor. Remake olarak da fena iş değil bence. Dead Space Remake seviyesinde derim. Sanki rezil bir iş varmış gibi konuşmuşsunuz ama gayet güzel oyun olmuş. Oyunu sevdiniz mi onu da anlamadım.

Çok tekrar ediyor demişsiniz ama social linkleri kastınız mı hiç? Hemen hemen her gün denk geliyor bana ve hiç de tekrar etmiyor. Bana direkt tür size göre değil gibi geldi.

Bir de oyunun sizden istediği karakterlerle ilişki kasmanız zaten. Persona 5'in hikayesi de belirli tarihlerle ilerliyor.

@TRPoWer ölü hissettirdiği konusuna kesinlikle katılırım. Mesela Persona 5 de o kadar iyi değil animasyon konusunda ama Japonya'da olduğumu hissettirdi bana. Şehir çok canlı ve aktif hissettiriyor. Adamlar metro istasyonu dizaynına bile kasmış yani. Öte yandan bunda sadece 1 tane adamakıllı insan gördüğün yer var ki orijinal oyunda da öyleydi ama yine de ölü hissettiriyor. Remake olarak da fena iş değil bence. Dead Space remake seviyesinde derim. Sanki rezil bir iş varmış gibi konuşmuşsunuz ama gayet güzel oyun olmuş. Oyunu sevdiniz mi onu da anlamadım.

çok tekrar ediyor demişsiniz ama social linkleri kastınız mı hiç? Hemen hemen her gün denk geliyor bana ve hiç de tekrar etmiyor. Bana direkt tür size göre değil gibi geldi.

Bir de oyunun sizden istediği karakterlerle ilişki kasmanız zaten. Persona 5'in hikayesi de belirli tarihlerle ilerliyor.
Hocam tekrar etme olayını ilk 10 saat için demiştim şimdi 24 saat oldu ve tekrarlama konusunda hiç şikayetim yok gayet zevkli :)

Persona 3, 5'e göre çok daha geç açılıyor zaten. Oyunun kendisi hakkında yorumunuz nedir?

Hocam oyunun hikayesinin ne kadar iyi olduğunun bilincindeyim ve sıkılmadan devam ediyorum. Sosyal linkler vs. çok zevkli. Hikayede ilgimi çekiyor. Daha ne olsun.

Zorlu bosslar bayağı güzel hissettiriyor.

Konuda oyunu çok gömdüm ama sadece remake olarak.

@TRPoWer 5 Royal da harika bir oyundur. Xbox Store'da 700TL şu anda. Zamlanabilir ve uygun fiyat şu anda ama 350TL'ye düşmüştü bir ara. Bakın ara sıra. İndirimde görürseniz yapıştırın Xbox Store'dan. PC için de kullanılabiliyor.

Konuda oyunu çok gömdüm ama sadece remake olarak.
Orijinal oyunu oynamadan bu yorumu yapmanız yanlış.

@TRPoWer 5 Royal da harika bir oyundur. Xbox Store'da 700TL şu anda. Zamlanabilir ve uygun fiyat şu anda ama 350TL'ye düşmüştü bir ara. Bakın ara sıra. İndirimde görürseniz yapıştırın Xbox Store'dan. PC için de kullanılabiliyor.

Orijinal oyunu oynamadan bu yorumu yapmanız yanlış.
Şu dungeon'a görevler ve bulmacalar ekleyip azıcık doldursalar 10/10 olur. Bazen diyorum bu oyuna üst oyunlardaki özellikleri eklememelerinin sebebi acaba serinin sırasından dolayı mı ? Mesela P4 deki kitap mekaniği buradaki ortak bilgisayarı kullanma mekaniği gibi gibi. Hani ekleseler ekleyeceklermiş ama hepsini birebir koymak istememişler gibi veya yeni fikirleri sonraki oyuna saklıyor gibi

Xbox Series S var hocam bende 350 TL civarına düşerse kaparım gibi gözüküyor.

Diyaloglardaki çizimler süper ama bayağı kurtarıyorlar oradan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1:30. saniye
Buna bayıldım ben.

Pyro Jack ' e Balkabaklı bir isim koymuşlar tam hatırlayamadım ama :D Özel isim mesela , şaşırtıcı şekilde Jack Frost u çevirmemişler günün mutluluk verici haberi diyebilir miyiz ?
Jack Frost kırmızı çizgimizdir, dokundurtmayız. Jean Onanamız gitti Jack Frosta dokundurtmayız...

Geri
Yukarı